Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 Ölandsveckan 2020 - A-final I
11/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
Lerums BK » Måndagsbridge, partävling HCP 2020-01-13 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Måndagsbridge, partävling HCP 2020-01-13

Bricka 9

Lerums BK, Sverige 2020.01.13

Nord giv
Ö-V i zon
K42
985
EKD84
K3
D108
Ekn7
kn63
10942
kn963
K4
10752
D86
E75
D10632
9
Ekn75

Optimalt kontrakt: 4 N= 420
 NT
N991089
S991089
Ö44354
V44354
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Marita Hallberg - Peggy Veerman Christina Larsson - Gunilla Ekeroth 4 S+1 8 450 28.0/0.0
Gerth Hermansson - Mats Stefansson Johan Trouvé - Per Kastensson 4 N= 6 420 26.0/2.0
Lars-Peter Grevillius - Ragnar Swahn Sören Westling - Lisa Westling 3NT N= 5 400 21.0/7.0
Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson Elisabeth Svenson - Tommy Rhedin 3NT N= 6 400 21.0/7.0
Mats Andihn - Håkan Arebrink Mats Amonsson - Staffan Lindahl 3NT N= 3 400 21.0/7.0
Ingbritt Lansenfeldt - Gunilla Hellström Eva Sulz - Britta Persson 3NT S= 10 400 21.0/7.0
Gun Borg - Bengt Andersson Kerstin Berggren - Ingwor Bengtsson 2 S+1 8 140 16.0/12.0
Lotta Åsberg - Lennart Åsberg Ingemar Ståhl - Bengt Kjellqvist 2 S+1 2 110 14.0/14.0
Lennart Särnholm - Stig Särnholm Roger Persson - Ronny Andersson 3NT N-1 6 -50 8.0/20.0
Aleksandra Stefansson - Annika Westin Ulla Påhlman - Monica Swahn 3NT N-1 3 -50 8.0/20.0
Magnus Wikman - Margareta Wikman Kristina Sjöbring - Linnea Edvardsson 3NT N-1 6 -50 8.0/20.0
Håkan Jagenfelt - Ingela Wanglöf Lars Wallin - Anders Ihalainen 3NT N-1 6 -50 8.0/20.0
Anna-Carin Fredrikson - Maria Hagelin Marianne Lindström - Ingela Särnhagen 3NT N-1 6 -50 8.0/20.0
Agneta Ekeroth - Arne Andersen Ronny Terbrant - Britt-Marie Wahlgren 3NT N-2 6 -100 1.0/27.0
Gunilla Hedberg - Arne Edberg Inger Mathisson - Kerstin Sjölund 3NT N-2 6 -100 1.0/27.0
Leif Lysebring - Vigo Silfverlin     - -/17.3