Kommande tävlingar
03/10 INSTÄLLD... Jubileumsguld
04/10 INSTÄLLD...BK Tre Sang - Jubil
24/10 SM Par Junior, direktfinal
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Lerums BK » Måndagsbridge, partävling HCP 2020-01-13 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Måndagsbridge, partävling HCP 2020-01-13

Bricka 4

Lerums BK, Sverige 2020.01.13

Väst giv
alla i zon
54
kn97
ED10653
D5
D7
52
982
E109872
EKkn3
K10843
kn7
K3
109862
ED6
K4
kn64

Optimalt kontrakt: 2 N= 90
 NT
N48567
S48567
Ö85775
V85775
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Elisabeth Svenson - Tommy Rhedin Gunilla Hedberg - Arne Edberg 2NT V-3 10 300 27.0/1.0
Gerth Hermansson - Mats Stefansson Gun Borg - Bengt Andersson 3 Ö-3 K 300 27.0/1.0
Agneta Ekeroth - Arne Andersen Ingbritt Lansenfeldt - Gunilla Hellström 2 Ö-2 K 200 23.0/5.0
Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson Anna-Carin Fredrikson - Maria Hagelin 4 V-2 E 200 23.0/5.0
Ingemar Ståhl - Bengt Kjellqvist Roger Persson - Ronny Andersson 2 N+1 E 110 17.0/11.0
Lars-Peter Grevillius - Ragnar Swahn Lennart Särnholm - Stig Särnholm 3 N= E 110 17.0/11.0
Eva Sulz - Britta Persson Kerstin Berggren - Ingwor Bengtsson 2 N+1 3 110 17.0/11.0
Mats Andihn - Håkan Arebrink Ronny Terbrant - Britt-Marie Wahlgren 3 N= E 110 17.0/11.0
Marita Hallberg - Peggy Veerman Leif Lysebring - Vigo Silfverlin 3 Ö-1 K 100 12.0/16.0
Lars Wallin - Anders Ihalainen Sören Westling - Lisa Westling 2 N= K 90 10.0/18.0
Ulla Påhlman - Monica Swahn Magnus Wikman - Margareta Wikman 2 Ö= K -110 8.0/20.0
Aleksandra Stefansson - Annika Westin Håkan Jagenfelt - Ingela Wanglöf 2NT V= 5 -120 6.0/22.0
Mats Amonsson - Staffan Lindahl Inger Mathisson - Kerstin Sjölund 3 V+1 4 -130 4.0/24.0
Christina Larsson - Gunilla Ekeroth Kristina Sjöbring - Linnea Edvardsson 2 S-2 E -200 1.0/27.0
Marianne Lindström - Ingela Särnhagen Johan Trouvé - Per Kastensson 2 S-2 E -200 1.0/27.0
Lotta Åsberg - Lennart Åsberg     - -/12.2