Kommande tävlingar
03/10 INSTÄLLD... Jubileumsguld
04/10 INSTÄLLD...BK Tre Sang - Jubil
24/10 SM Par Junior, direktfinal
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Lerums BK » Måndagsbridge, partävling HCP 2020-01-13 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Måndagsbridge, partävling HCP 2020-01-13

Bricka 7

Lerums BK, Sverige 2020.01.13

Syd giv
alla i zon
K10942
53
Kkn86
K6
kn3
KD2
943
Ekn543
E8
974
D72
109872
D765
Ekn1086
E105
D

Optimalt kontrakt: 4 S= 620
 NT
N6109108
S6109108
Ö73433
V73433
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Magnus Wikman - Margareta Wikman Aleksandra Stefansson - Annika Westin 4 N= 10 620 22.0/6.0
Lars-Peter Grevillius - Ragnar Swahn Ingemar Ståhl - Bengt Kjellqvist 4 N= 10 620 22.0/6.0
Håkan Jagenfelt - Ingela Wanglöf Ulla Påhlman - Monica Swahn 4 N= 10 620 22.0/6.0
Agneta Ekeroth - Arne Andersen Johan Trouvé - Per Kastensson 4 N= 10 620 22.0/6.0
Marianne Lindström - Ingela Särnhagen Mats Andihn - Håkan Arebrink 4 N= 10 620 22.0/6.0
Mats Amonsson - Staffan Lindahl Gun Borg - Bengt Andersson 4 N= 2 620 22.0/6.0
Gerth Hermansson - Mats Stefansson Eva Sulz - Britta Persson 4 N= 2 620 22.0/6.0
Kristina Sjöbring - Linnea Edvardsson Lotta Åsberg - Lennart Åsberg 2 S+2 E 170 8.0/20.0
Roger Persson - Ronny Andersson Leif Lysebring - Vigo Silfverlin 3 N+1 2 170 8.0/20.0
Lars Wallin - Anders Ihalainen Marita Hallberg - Peggy Veerman 2 N+2 2 170 8.0/20.0
Christina Larsson - Gunilla Ekeroth Lennart Särnholm - Stig Särnholm 3 N+1 2 170 8.0/20.0
Inger Mathisson - Kerstin Sjölund Ingbritt Lansenfeldt - Gunilla Hellström 3 S+1 E 170 8.0/20.0
Kerstin Berggren - Ingwor Bengtsson Ronny Terbrant - Britt-Marie Wahlgren 3 N+1 10 170 8.0/20.0
Gunilla Hedberg - Arne Edberg Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson 3 N+1 10 170 8.0/20.0
Anna-Carin Fredrikson - Maria Hagelin Elisabeth Svenson - Tommy Rhedin 4 N-1 10 -100 0.0/28.0
Sören Westling - Lisa Westling     - -/16.0