Kommande tävlingar
03/10 INSTÄLLD... Jubileumsguld
04/10 INSTÄLLD...BK Tre Sang - Jubil
24/10 SM Par Junior, direktfinal
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Lerums BK » Måndagsbridge, partävling HCP 2020-01-13 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Måndagsbridge, partävling HCP 2020-01-13

Bricka 19

Lerums BK, Sverige 2020.01.13

Syd giv
Ö-V i zon
E52
K1042
kn108
D62
Kkn83
86
ED654
105
D104
Dkn953
732
93
976
E7
K9
EKkn874

Optimalt kontrakt: 3NT S= 400
 NT
N96669
S96669
Ö46774
V46774
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Aleksandra Stefansson - Annika Westin Christina Larsson - Gunilla Ekeroth 3NT N+2 7 460 27.0/1.0
Mats Andihn - Håkan Arebrink Eva Sulz - Britta Persson 3NT S+2 E 460 27.0/1.0
Ulla Påhlman - Monica Swahn Lotta Åsberg - Lennart Åsberg 3NT N+1 3 430 23.0/5.0
Gerth Hermansson - Mats Stefansson Marianne Lindström - Ingela Särnhagen 3NT N+1 5 430 23.0/5.0
Kristina Sjöbring - Linnea Edvardsson Håkan Jagenfelt - Ingela Wanglöf 2 S+2 8 130 17.0/11.0
Sören Westling - Lisa Westling Leif Lysebring - Vigo Silfverlin 2 S+2 8 130 17.0/11.0
Kerstin Berggren - Ingwor Bengtsson Agneta Ekeroth - Arne Andersen 3 S+1 D 130 17.0/11.0
Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson Mats Amonsson - Staffan Lindahl 2 S+2 8 130 17.0/11.0
Magnus Wikman - Margareta Wikman Lennart Särnholm - Stig Särnholm 3 S= 3 110 8.0/20.0
Inger Mathisson - Kerstin Sjölund Anna-Carin Fredrikson - Maria Hagelin 3 S= 3 110 8.0/20.0
Johan Trouvé - Per Kastensson Ronny Terbrant - Britt-Marie Wahlgren 3 S= 8 110 8.0/20.0
Elisabeth Svenson - Tommy Rhedin Ingbritt Lansenfeldt - Gunilla Hellström 2 S+1 Kn 110 8.0/20.0
Gunilla Hedberg - Arne Edberg Gun Borg - Bengt Andersson 3 S= 3 110 8.0/20.0
Marita Hallberg - Peggy Veerman Ingemar Ståhl - Bengt Kjellqvist 5 S-1 8 -50 2.0/26.0
Lars-Peter Grevillius - Ragnar Swahn Lars Wallin - Anders Ihalainen 5 S-2 8 -100 0.0/28.0
Roger Persson - Ronny Andersson     - 12.6/-