Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 INSTÄLLD - Ölandsveckan 2020 -
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
Lerums BK » Måndagsbridge, partävling HCP 2020-01-13 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Måndagsbridge, partävling HCP 2020-01-13

Partävling, 16 bord, 31 par. Antal brickor: 24. Medel: 336.0.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Mats Andihn - Håkan Arebrink

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 37, Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson
13 S-2 -100 14.0 50% 14 50.0%EKn97Kn42Kn42E86 106D8653D93KD4
21 N+4 150 21.0 75% 35 62.5%Kn9K8ED63EKD42 7492KKn754Kn1098
Rond 2, som NS mot par 38, Ronny Terbrant - Britt-Marie Wahlgren
36NT V-1 100 23.0 82% 58 69.0%Kn9542K1052Kn1054 107DKn6973K8762
43 N= 110 17.0 61% 75 67.0%54Kn97ED10653D5 109862ED6K4Kn64
Rond 3, som ÖV mot par 39, Elisabeth Svenson - Tommy Rhedin
52 Ö-3 -150 1.0 4% 76 54.4%KD4E1058765K85 Kn92DKn74K1031043
63NT N-1 50 26.0 93% 102 60.8%DKn1071065D9E942 K95Kn947543D105
Rond 4, som ÖV mot par 40, Marianne Lindström - Ingela Särnhagen
74 N= -620 6.0 21% 108 55.1%E8974D72109872 Kn3KD2943EKn543
84 Ö+2 480 22.0 79% 130 58.1%EKKn2EKn2EDKn1094 1076K96385EK73
Rond 5, som NS mot par 41, Mats Amonsson - Staffan Lindahl
93NT N= 400 21.0 75% 151 60.0%K42985EKD84K3 E75D106329EKn75
101NT V+1 -120 12.0 43% 163 58.3%ED6K972963953 742D6Kn1085E1087
Rond 6, som NS mot par 42, Gunilla Hedberg - Arne Edberg
114 N= 420 27.0 96% 190 61.7%D42EKn7985EKKn8 K8753D94EKn754
123NT N-1 -100 5.0 18% 195 58.1%E986EK37652EKn K1077542E84KD10
Rond 7, som NS mot par 31, Agneta Ekeroth - Arne Andersen
134 Ö-2 200 26.0 93% 221 60.8%9Kn76510742ED54 KDKn8632D2D973
141NT Ö-2 100 23.0 82% 244 62.3%94K1051065KKn732 D108732KD932E10
Rond 8, som ÖV mot par 32, Gun Borg - Bengt Andersson
153D S-2 500 28.0 100% 272 64.8%3974EK82K8642 Kn952EK1082D1065
161NT V+1 120 19.0 68% 291 65.0%E86EK621032D87 DKn9DKn775E9542
Rond 9, som NS mot par 33, Inger Mathisson - Kerstin Sjölund
173NT S-2 -100 6.0 21% 297 62.4%E722D9643KDKn9 D54EKDKn10510832
182 S= 110 24.0 86% 321 63.7%KDKn732D1073532 Kn4EKD85Kn42KD8
Rond 10, som NS mot par 34, Eva Sulz - Britta Persson
193NT S+2 460 27.0 96% 348 65.4%E52K1042Kn108D62 976E7K9EKKn874
203 Ö+1 -170 12.0 43% 360 64.3%KKn54KD109632Kn10 1076428735E875
Rond 11, som ÖV mot par 35, Johan Trouvé - Per Kastensson
214 S-3 300 25.0 89% 385 65.5%10762E10ED108522 K5D752EKn97653
222NT Ö+1 150 5.0 18% 390 63.3%E32K32KDKn3E104 K86ED69874862
Rond 12, som ÖV mot par 36, Kerstin Berggren - Ingwor Bengtsson
234 N-2 200 28.0 100% 418 64.9%D82K953Kn942102 10876EK10EKn9763
244 Ö+1 450 21.0 75% 439 65.3%EDKn82EK10648Kn4 10943K10754E963