Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 BK Tre Sang - Jubileumsguld La
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Lerums BK » Måndagsbridge, partävling HCP 2020-01-13 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Måndagsbridge, partävling HCP 2020-01-13

Partävling, 16 bord, 31 par. Antal brickor: 24. Medel: 336.0.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Agneta Ekeroth - Arne Andersen

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 43, Gerth Hermansson - Mats Stefansson
13 V-1 -50 6.0 21% 6 21.0%KD543K109710932 82E7EK10865Kn75
23 S+2 -150 7.0 25% 13 23.0%ED83D1063109876 K10652EKn754253
Rond 2, som NS mot par 46, Ingbritt Lansenfeldt - Gunilla Hellström
36 Ö= -1370 0.0 0% 13 15.3%Kn9542K1052Kn1054 107DKn6973K8762
42 Ö-2 200 23.0 82% 36 32.0%54Kn97ED10653D5 109862ED6K4Kn64
Rond 3, som ÖV mot par 40, Marianne Lindström - Ingela Särnhagen
52NT S-2 200 28.0 100% 64 45.6%KD4E1058765K85 Kn92DKn74K1031043
63NT S+2 -460 0.0 0% 64 38.0%DKn1071065D9E942 K95Kn947543D105
Rond 4, som NS mot par 35, Johan Trouvé - Per Kastensson
74 N= 620 22.0 79% 86 43.9%K1094253KKn86K6 D765EKn1086E105D
86 Ö= -980 0.0 0% 86 38.4%54D108410632652 D98375KDKn9748
Rond 5, som NS mot par 38, Ronny Terbrant - Britt-Marie Wahlgren
93NT N-2 -100 1.0 4% 87 34.6%K42985EKD84K3 E75D106329EKn75
101 V+2 -110 15.0 54% 102 36.5%ED6K972963953 742D6Kn1085E1087
Rond 6, som NS mot par 34, Eva Sulz - Britta Persson
113 N-1 -50 7.0 25% 109 35.5%D42EKn7985EKKn8 K8753D94EKn754
123NT N-1 -100 5.0 18% 114 34.0%E986EK37652EKn K1077542E84KD10
Rond 7, som ÖV mot par 44, Mats Andihn - Håkan Arebrink
134 Ö-2 -200 2.0 7% 116 31.9%75EK10983E3982 E1044KKn865KKn106
141NT Ö-2 -100 5.0 18% 121 30.9%EK3ED98EKn8865 Kn7652Kn6474D94
Rond 8, som ÖV mot par 45, Anna-Carin Fredrikson - Maria Hagelin
153 V= 140 11.0 39% 132 31.5%3974EK82K8642 Kn952EK1082D1065
163 Ö-1 -100 5.0 18% 137 30.6%E86EK621032D87 DKn9DKn775E9542
Rond 9, som ÖV mot par 41, Mats Amonsson - Staffan Lindahl
173NT S-2 100 22.0 79% 159 33.5%108Kn9653872E54 KKn96310874EK76
184 S-1 100 13.0 46% 172 34.2%E963296EK95Kn9 1087510486E10764
Rond 10, som ÖV mot par 36, Kerstin Berggren - Ingwor Bengtsson
193 S+1 -130 11.0 39% 183 34.4%D104DKn95373293 KKn8386ED654105
204 Ö-1 -100 5.0 18% 188 33.6%EDKn53E96Kn4942 98KD102E87KD63
Rond 11, som NS mot par 33, Inger Mathisson - Kerstin Sjölund
213 N-1 -100 14.0 50% 202 34.4%EDKn943Kn973KD8 8KKn98643K64104
221NT Ö+2 -150 23.0 82% 225 36.5%Kn1054Kn10974102KD D9785E65Kn9753
Rond 12, som ÖV mot par 39, Elisabeth Svenson - Tommy Rhedin
234 N-1 100 22.0 79% 247 38.4%D82K953Kn942102 10876EK10EKn9763
243 Ö-1 -50 2.0 7% 249 37.1%EDKn82EK10648Kn4 10943K10754E963