Kommande tävlingar
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
15/01 Onlinesvenskan Elitserien
15/01 Onlinesvenskan Division 2 Norr
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07

Partävling, 18 bord, 35 par. Antal brickor: 24. Medel: 383.9.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Adam Wasserstrom - Karin Eresund

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 46, Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson
14 V+1 -450 16.0 50% 16 50.0%8564310965KD32 ED109763D842Kn4
23 V+1 -130 8.0 25% 24 37.5%KKn9865439K10Kn3 1086542D854ED7
Rond 2, som ÖV mot par 41, Agneta Johansson - Jane Brändemar
32 Ö+1 140 11.0 34% 35 36.3%D97EKKn6538482 K86282KD92K53
45 N+1 -620 13.0 41% 48 37.5%73K7543DKn10983 K8654KnD8K6542
Rond 3, som NS mot par 48, Jan Clementsson - Mats Holm
54 V= -420 0.0 0% 48 30.0%EKn9DKn875KnKKn73 102K1094953D1052
64 S= 420 6.0 19% 54 28.2%DKn1053ED865EK2 EKKn103Kn754EKn54
Rond 4, som ÖV mot par 40, Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson
74 N+1 -650 8.0 25% 62 27.7%952Kn9Kn76107632 EK743763D93E9
83 S-2 100 27.0 84% 89 34.8%E108684E76KD52 Kn7652DKn9543104
Rond 5, som ÖV mot par 45, Grete Derand - Marianne Flygare
94 V-2 -200 19.0 59% 108 37.4%K832KD85KD643 1097KKn109875437
102 Ö-2 -200 2.0 6% 110 34.3%EK976D95108595 5E1086E72K10874
Rond 6, som ÖV mot par 43, Anita Hansson Lindvall - Ulla Öberg
114 V= 420 10.0 31% 120 34.0%986434D10864Kn6 EKKn72KnEK753K3
124 S= -620 18.0 56% 138 35.8%109873Kn963KD102 DKn6873D1098652
Rond 7, som NS mot par 35, Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson
135 N+1 680 16.0 50% 154 36.9%EKKn1082E8765210 D97610KD1063Kn97
142 V= -90 11.0 34% 165 36.7%943Kn8K52EDKn94 Kn85ED1032Kn6463
Rond 8, som ÖV mot par 37, Karen Nielsen - Thomas Davy
153NT N+2 -660 7.0 22% 172 35.7%K10642E82Kn5Kn102 D831053K974397
163NT S-1 50 24.0 75% 196 38.2%10872D753274Kn9 DKn64KKn92K7543
Rond 9, som NS mot par 31, Ann Christin Åxman - Ulla Hellqvist
173 V= -140 31.0 97% 227 41.6%8763E8D73EKn63 DKn94K5Kn6541074
184 V-1 50 13.0 41% 240 41.6%77EK109875DKn43 D53EKn86Kn64328
Rond 10, som ÖV mot par 47, Ulla-Britt Olsson - Ingrid Ehrstedt
193NT V-1 -100 7.0 22% 247 40.6%EKn4943E86E984 KD7E52KKn54Kn72
202 N+1 -110 14.0 44% 261 40.8%Kn98K9876EKD24 K65421032KnD853
Rond 11, som ÖV mot par 44, Helen Roos - Arne Bojesson
212 V+2 170 23.0 72% 284 42.2%E97Kn1063Kn4K1042 KD10432E87E973
223NT S= -400 20.0 63% 304 43.2%EKn10D832E910976 865K6108753842
Rond 12, som NS mot par 32, Anitha Lindgren - Ulf Schjånberg
231NT N= 90 17.0 53% 321 43.6%10653D5KKn9EDKn7 D9E76454210532
243NT V+1 -430 1.0 3% 322 41.9%Kn103EDKn51097365 K941093864Kn1073