Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07

Partävling, 18 bord, 35 par. Antal brickor: 24. Medel: 383.9.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 18, Leif Ekblad - Ellinor Ekblad Madsen
13NT Ö+2 460 26.0 81% 26 81.0%KKn2Kn1052EDE1097 4EK987KKn73865
24 N-2 200 28.0 88% 54 84.5%D72KKnKn762K642 EED1073E9310985
Rond 2, som ÖV mot par 8, Jan Eriksson - Björn Edvardsson
33 Ö+1 170 22.0 69% 76 79.3%D97EKKn6538482 K86282KD92K53
46 N-1 100 30.0 94% 106 83.0%73K7543DKn10983 K8654KnD8K6542
Rond 3, som NS mot par 15, Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg
52 N+1 140 25.0 78% 131 82.0%EKn9DKn875KnKKn73 102K1094953D1052
64 N+2 480 23.0 72% 154 80.3%DKn1053ED865EK2 EKKn103Kn754EKn54
Rond 4, som ÖV mot par 13, Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson
74 N+1 -650 8.0 25% 162 72.4%952Kn9Kn76107632 EK743763D93E9
83 N= -110 10.0 31% 172 67.2%E108684E76KD52 Kn7652DKn9543104
Rond 5, som NS mot par 3, Ulla Borgström - Monica Wester
95 V-3 300 20.0 63% 192 66.8%7EKn62D2EKn10852 EDKn65410943E69
102 V-1 100 20.0 63% 212 66.4%D84743DKn96E32 Kn1032KKn2K43DKn6
Rond 6, som ÖV mot par 5, Judit Derzsi-Jalgard - Kerstin Boberg
115 V= 400 6.0 19% 218 62.1%986434D10864Kn6 EKKn72KnEK753K3
126 S-1 100 29.0 91% 247 64.5%109873Kn963KD102 DKn6873D1098652
Rond 7, som NS mot par 11, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
135D N+2 1250 32.0 100% 279 67.2%EKKn1082E8765210 D97610KD1063Kn97
142NT Ö-1 50 20.0 63% 299 66.9%943Kn8K52EDKn94 Kn85ED1032Kn6463
Rond 8, som ÖV mot par 17, Bo Cnattingius - Ingela Roos
153NT N-1 100 28.0 88% 327 68.3%K10642E82Kn5Kn102 D831053K974397
162NT S+2 -180 14.0 44% 341 66.8%10872D753274Kn9 DKn64KKn92K7543
Rond 9, som NS mot par 14, Björn Klefbohm - Stig Unoson
174 V= -420 13.0 41% 354 65.3%8763E8D73EKn63 DKn94K5Kn6541074
184 Ö-1 50 13.0 41% 367 63.9%77EK109875DKn43 D53EKn86Kn64328
Rond 10, som NS mot par 12, Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist
193NT Ö= -600 7.0 22% 374 61.7%1093KKnD973KD63 8652D10876102105
203 Ö-1 100 12.0 38% 386 60.5%ED10D59863EKn96 73EKn410754K1072
Rond 11, som ÖV mot par 16, Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg
214 Ö-2 -100 3.0 9% 389 58.1%E97Kn1063Kn4K1042 KD10432E87E973
223NT S-1 50 31.0 97% 420 59.9%EKn10D832E910976 865K6108753842
Rond 12, som ÖV mot par 9, Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson
231NT S-1 100 23.0 72% 443 60.4%E42K983E86986 KKn87Kn102D1073K4
243NT V-1 -50 5.0 16% 448 58.5%E8768ED2EK842 D52K7642KKn5D9