Kommande tävlingar
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
15/01 Onlinesvenskan Elitserien
15/01 Onlinesvenskan Division 2 Norr
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07

Partävling, 18 bord, 35 par. Antal brickor: 24. Medel: 383.9.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 35, Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson
15 V= -450 16.0 50% 16 50.0%8564310965KD32 ED109763D842Kn4
23 N= 140 26.0 81% 42 65.5%KKn9865439K10Kn3 1086542D854ED7
Rond 2, som NS mot par 47, Ulla-Britt Olsson - Ingrid Ehrstedt
33 Ö+1 -170 10.0 31% 52 54.0%EKn53974Kn76DKn9 104D10E1053E10764
46 N= 1370 30.0 94% 82 64.0%DKn982E95432E7 E102ED1096KKn1076
Rond 3, som ÖV mot par 44, Helen Roos - Arne Bojesson
54 V= 130 22.0 69% 104 65.0%8543E3D1086E98 KD7662EK74264
64 N= -420 26.0 81% 130 67.7%989742106108763 K7642D983KD92
Rond 4, som NS mot par 36, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
74 N+1 650 24.0 75% 154 68.7%10ED10542K854K5 DKn86K8E102DKn84
83 S-2 -100 5.0 16% 159 62.1%D943KKn38E9876 K752ED109K102Kn3
Rond 5, som NS mot par 46, Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson
94 S-2 -100 8.0 25% 167 58.0%7EKn62D2EKn10852 EDKn65410943E69
101NT V-1 100 20.0 63% 187 58.5%D84743DKn96E32 Kn1032KKn2K43DKn6
Rond 6, som ÖV mot par 33, Hans Ryning - Gösta Wiik
114 V= 420 10.0 31% 197 56.0%986434D10864Kn6 EKKn72KnEK753K3
124 S+1 -650 8.0 25% 205 53.4%109873Kn963KD102 DKn6873D1098652
Rond 7, som ÖV mot par 48, Jan Clementsson - Mats Holm
136 N-1 100 32.0 100% 237 57.0%5D9382ED86432 43KKn4EKn9754K5
142 N-1 50 17.0 53% 254 56.7%E102K974ED8752 KD766510973K108
Rond 8, som ÖV mot par 32, Anitha Lindgren - Ulf Schjånberg
155 N-1 100 28.0 88% 282 58.8%K10642E82Kn5Kn102 D831053K974397
163NT S+1 -430 6.0 19% 288 56.3%10872D753274Kn9 DKn64KKn92K7543
Rond 9, som ÖV mot par 45, Grete Derand - Marianne Flygare
174 V= 420 19.0 59% 307 56.5%EK105D1063K9892 2Kn9742E102KD85
185D N= -750 2.0 6% 309 53.7%KKn94KD1054E1092 E10862932DK765
Rond 10, som ÖV mot par 43, Anita Hansson Lindvall - Ulla Öberg
193NT V= 600 25.0 78% 334 54.9%EKn4943E86E984 KD7E52KKn54Kn72
203 Ö-2 -200 3.0 9% 337 52.6%Kn98K9876EKD24 K65421032KnD853
Rond 11, som NS mot par 39, Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt
213 V= -140 19.0 59% 356 53.0%Kn8KD9KD632DKn8 6554210875E965
223NT S+1 430 25.0 78% 381 54.1%KD943E4KD64E5 72Kn10975Kn2KDKn3
Rond 12, som ÖV mot par 41, Agneta Johansson - Jane Brändemar
231NT S-1 100 23.0 72% 404 54.9%E42K983E86986 KKn87Kn102D1073K4
243NT V-1 -50 5.0 16% 409 53.2%E8768ED2EK842 D52K7642KKn5D9