Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07

Partävling, 18 bord, 35 par. Antal brickor: 24. Medel: 383.9.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Ann Christin Åxman - Ulla Hellqvist

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 43, Anita Hansson Lindvall - Ulla Öberg
14 S-2 100 0.0 0% 0 0.0%KKn2Kn1052EDE1097 4EK987KKn73865
24 N-1 100 21.0 66% 21 33.0%D72KKnKn762K642 EED1073E9310985
Rond 2, Frirond
3  - 14.3 45% 35.3 37.0%EKn53974Kn76DKn9 104D10E1053E10764
4  - 14.3 45% 49.6 39.0%DKn982E95432E7 E102ED1096KKn1076
Rond 3, som ÖV mot par 32, Anitha Lindgren - Ulf Schjånberg
52 N+1 -140 7.0 22% 56.6 35.6%8543E3D1086E98 KD7662EK74264
66 N-1 50 32.0 100% 88.6 46.3%989742106108763 K7642D983KD92
Rond 4, som NS mot par 38, Bo Hedberg - Fredrik Bonde
73NT N+1 630 14.0 44% 102.6 46.0%10ED10542K854K5 DKn86K8E102DKn84
81 Ö+1 -110 0.0 0% 102.6 40.2%D943KKn38E9876 K752ED109K102Kn3
Rond 5, som ÖV mot par 47, Ulla-Britt Olsson - Ingrid Ehrstedt
95D S-3 500 28.0 88% 130.6 45.6%K832KD85KD643 1097KKn109875437
103 S-2 200 32.0 100% 162.6 51.0%EK976D95108595 5E1086E72K10874
Rond 6, som ÖV mot par 44, Helen Roos - Arne Bojesson
114 V= 420 10.0 31% 172.6 49.2%986434D10864Kn6 EKKn72KnEK753K3
126 S= -1430 0.0 0% 172.6 45.1%109873Kn963KD102 DKn6873D1098652
Rond 7, som NS mot par 39, Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt
134 N+2 680 16.0 50% 188.6 45.5%EKKn1082E8765210 D97610KD1063Kn97
142NT Ö= -120 5.0 16% 193.6 43.4%943Kn8K52EDKn94 Kn85ED1032Kn6463
Rond 8, som ÖV mot par 46, Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson
153NT N-1 100 28.0 88% 221.6 46.3%K10642E82Kn5Kn102 D831053K974397
163NT S+2 -460 1.0 3% 222.6 43.6%10872D753274Kn9 DKn64KKn92K7543
Rond 9, som ÖV mot par 36, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
173 V= 140 1.0 3% 223.6 41.2%EK105D1063K9892 2Kn9742E102KD85
184 V-1 -50 19.0 59% 242.6 42.2%KKn94KD1054E1092 E10862932DK765
Rond 10, som ÖV mot par 48, Jan Clementsson - Mats Holm
193NT V-2 -200 0.0 0% 242.6 40.0%EKn4943E86E984 KD7E52KKn54Kn72
201NT S= -90 26.0 81% 268.6 42.0%Kn98K9876EKD24 K65421032KnD853
Rond 11, som ÖV mot par 35, Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson
213 V-1 -50 8.0 25% 276.6 41.2%E97Kn1063Kn4K1042 KD10432E87E973
223NT S-1 50 31.0 97% 307.6 43.8%EKn10D832E910976 865K6108753842
Rond 12, som ÖV mot par 45, Grete Derand - Marianne Flygare
231NT N= -90 15.0 47% 322.6 43.9%E42K983E86986 KKn87Kn102D1073K4
243NT Ö= 400 21.0 66% 343.6 44.8%E8768ED2EK842 D52K7642KKn5D9