Kommande tävlingar
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
15/01 Onlinesvenskan Elitserien
15/01 Onlinesvenskan Division 2 Norr
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07

Partävling, 18 bord, 35 par. Antal brickor: 24. Medel: 383.9.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 36, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
14 V+1 450 16.0 50% 16 50.0%KKn2Kn1052EDE1097 4EK987KKn73865
23 V+1 130 24.0 75% 40 62.5%D72KKnKn762K642 EED1073E9310985
Rond 2, som NS mot par 37, Karen Nielsen - Thomas Davy
32 Ö+1 -140 21.0 66% 61 63.7%EKn53974Kn76DKn9 104D10E1053E10764
45 S+2 640 25.0 78% 86 67.2%DKn982E95432E7 E102ED1096KKn1076
Rond 3, som NS mot par 38, Bo Hedberg - Fredrik Bonde
52 N+2 170 32.0 100% 118 73.8%EKn9DKn875KnKKn73 102K1094953D1052
64 S+1 450 14.0 44% 132 68.8%DKn1053ED865EK2 EKKn103Kn754EKn54
Rond 4, som NS mot par 39, Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt
73 N+1 170 5.0 16% 137 61.3%10ED10542K854K5 DKn86K8E102DKn84
81 Ö-3 150 31.0 97% 168 65.8%D943KKn38E9876 K752ED109K102Kn3
Rond 5, som ÖV mot par 40, Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson
94 S-2 100 24.0 75% 192 66.8%K832KD85KD643 1097KKn109875437
101NT V-1 -100 12.0 38% 204 63.9%EK976D95108595 5E1086E72K10874
Rond 6, som NS mot par 41, Agneta Johansson - Jane Brändemar
115 V= -450 9.0 28% 213 60.6%DED10932Kn2E842 105K87659D10975
124 S+1 650 24.0 75% 237 61.8%EK2D742Kn65474 54EK1085E9EKKn3
Rond 7, Frirond
13  - 19.6 61% 256.6 61.8%EKKn1082E8765210 D97610KD1063Kn97
14  - 19.6 61% 276.2 61.7%943Kn8K52EDKn94 Kn85ED1032Kn6463
Rond 8, som NS mot par 31, Ann Christin Åxman - Ulla Hellqvist
153NT N-1 -100 4.0 13% 280.2 58.5%EKn5KKn910862ED4 97D764EDK8653
163NT S+2 460 31.0 97% 311.2 60.9%9543EK8D108562 EKKn1096E63ED108
Rond 9, som NS mot par 32, Anitha Lindgren - Ulf Schjånberg
174 V+1 -450 1.0 3% 312.2 57.5%8763E8D73EKn63 DKn94K5Kn6541074
184 Ö-2 100 19.0 59% 331.2 57.6%77EK109875DKn43 D53EKn86Kn64328
Rond 10, som NS mot par 33, Hans Ryning - Gösta Wiik
193NT V-1 100 25.0 78% 356.2 58.6%1093KKnD973KD63 8652D10876102105
202 N+1 140 24.0 75% 380.2 59.5%ED10D59863EKn96 73EKn410754K1072
Rond 11, som NS mot par 34, Gunlis Åberg - Mona Berge
214 V-2 100 29.0 91% 409.2 61.0%Kn8KD9KD632DKn8 6554210875E965
223NT S+1 430 25.0 78% 434.2 61.7%KD943E4KD64E5 72Kn10975Kn2KDKn3
Rond 12, som ÖV mot par 35, Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson
231NT N= -90 15.0 47% 449.2 61.1%E42K983E86986 KKn87Kn102D1073K4
243NT V= 400 21.0 66% 470.2 61.3%E8768ED2EK842 D52K7642KKn5D9