Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07

Partävling, 18 bord, 35 par. Antal brickor: 24. Medel: 383.9.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Karen Nielsen - Thomas Davy

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 33, Hans Ryning - Gösta Wiik
14 Ö+1 -450 16.0 50% 16 50.0%8564310965KD32 ED109763D842Kn4
24 N-2 -200 4.0 13% 20 31.5%KKn9865439K10Kn3 1086542D854ED7
Rond 2, som ÖV mot par 46, Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson
32 Ö+1 140 11.0 34% 31 32.3%D97EKKn6538482 K86282KD92K53
45 S+2 -640 7.0 22% 38 29.8%73K7543DKn10983 K8654KnD8K6542
Rond 3, Frirond
5  - 14.1 44% 52.1 32.6%8543E3D1086E98 KD7662EK74264
6  - 14.1 44% 66.2 34.5%989742106108763 K7642D983KD92
Rond 4, som NS mot par 48, Jan Clementsson - Mats Holm
74 N-1 -100 0.0 0% 66.2 29.6%10ED10542K854K5 DKn86K8E102DKn84
83 S-2 -100 5.0 16% 71.2 27.9%D943KKn38E9876 K752ED109K102Kn3
Rond 5, som ÖV mot par 41, Agneta Johansson - Jane Brändemar
94 V-3 -300 12.0 38% 83.2 29.0%K832KD85KD643 1097KKn109875437
101NT V-2 -200 2.0 6% 85.2 26.7%EK976D95108595 5E1086E72K10874
Rond 6, som ÖV mot par 45, Grete Derand - Marianne Flygare
114 V+1 450 23.0 72% 108.2 30.8%986434D10864Kn6 EKKn72KnEK753K3
124 N= -620 18.0 56% 126.2 32.9%109873Kn963KD102 DKn6873D1098652
Rond 7, som NS mot par 43, Anita Hansson Lindvall - Ulla Öberg
134 N+2 680 16.0 50% 142.2 34.2%EKKn1082E8765210 D97610KD1063Kn97
143 V-3 150 32.0 100% 174.2 38.9%943Kn8K52EDKn94 Kn85ED1032Kn6463
Rond 8, som NS mot par 36, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
153NT N+2 660 25.0 78% 199.2 41.5%EKn5KKn910862ED4 97D764EDK8653
163NT S-1 -50 8.0 25% 207.2 40.5%9543EK8D108562 EKKn1096E63ED108
Rond 9, som ÖV mot par 38, Bo Hedberg - Fredrik Bonde
174 V= 420 19.0 59% 226.2 41.6%EK105D1063K9892 2Kn9742E102KD85
184 Ö= 420 28.0 88% 254.2 44.2%KKn94KD1054E1092 E10862932DK765
Rond 10, som NS mot par 32, Anitha Lindgren - Ulf Schjånberg
193NT V= -600 7.0 22% 261.2 43.0%1093KKnD973KD63 8652D10876102105
202 Ö-1 100 12.0 38% 273.2 42.8%ED10D59863EKn96 73EKn410754K1072
Rond 11, som ÖV mot par 47, Ulla-Britt Olsson - Ingrid Ehrstedt
212 V= 110 10.0 31% 283.2 42.2%E97Kn1063Kn4K1042 KD10432E87E973
223NT S+1 -430 7.0 22% 290.2 41.3%EKn10D832E910976 865K6108753842
Rond 12, som ÖV mot par 44, Helen Roos - Arne Bojesson
231 V+2 140 28.0 88% 318.2 43.3%E42K983E86986 KKn87Kn102D1073K4
243NT V= 400 21.0 66% 339.2 44.2%E8768ED2EK842 D52K7642KKn5D9