Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 INSTÄLLD - Ölandsveckan 2020 -
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2019-12-18 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2019-12-18

Partävling, 21 bord, 41 par. Antal brickor: 24. Medel: 456.0.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Anitha Lindgren - Yvonne Tolf

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 8, Bo Månsson - Sonja Christensson
13NT Ö+4 -520 7.0 18% 7 18.0%K8728D10963954 D9643DKn9434107
25 V-1 50 19.0 50% 26 34.0%KKn43EKn9655439 E65D1074K6Kn1083
Rond 2, som ÖV mot par 9, Agneta Johansson - Lars Svensson
32 Ö-1 -100 6.0 16% 32 28.0%EKn96E1042E104109 5KD3KD952D852
43NT V-2 -200 1.0 3% 33 21.8%5KKn3E985ED1072 DKn9843ED10K1028
Rond 3, som ÖV mot par 10, Bengt Rylander - Fredrik Bonde
53 V+1 170 12.0 32% 45 23.8%Kn6KDKn104387ED9 ED85422ED6572
62 S+1 -140 5.0 13% 50 22.0%E86310953243D7 9874EK106KKn854
Rond 4, som NS mot par 11, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
71 S+2 110 22.0 58% 72 27.1%10627651098E1043 EKnEKnEKn42DKn985
83 N= 140 21.0 55% 93 30.6%KDKn832K42D64D E10Kn107K83E9653
Rond 5, som NS mot par 12, Lars Persson - Pia Katarina Larsson
94 Ö-1 100 18.0 47% 111 32.4%E10965D98K93109 D74372876EDKn4
101 S-1 -100 4.0 11% 115 30.3%74D104265D9862 E1053KKn5E107EK4
Rond 6, som NS mot par 1, Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson
114 S-1 -50 19.0 50% 134 32.1%E653210432EKn108 KnEKn865D10KKn962
123NT Ö-2 100 36.0 95% 170 37.3%543EDKn43K10873 KD81064852Kn954
Rond 7, som NS mot par 2, Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson
131NT Ö= -90 28.0 74% 198 40.2%K62Kn76564Kn1074 ED104E2D1095963
143 N+2 150 10.0 26% 208 39.1%E10K3EKKn10821076 K8542DKn64DKKn4
Rond 8, som NS mot par 3, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
153 V-1 50 16.0 42% 224 39.3%4D109410652KD106 EKn532653K3E93
163NT V+1 -630 18.0 47% 242 39.8%EDKn754982Kn972 KKn108292643D103
Rond 9, som NS mot par 4, Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg
173NT S-1 -50 9.0 24% 251 38.9%E753EK52986D3 K1084ED1054KKn109
184 V= -420 19.0 50% 270 39.5%D52D1092EKn10963 96D983E873874
Rond 10, som ÖV mot par 5, Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson
195 Ö= 600 15.0 39% 285 39.5%ED102Kn82DEDKn93 Kn4EK97E984K64
202 Ö+1 140 25.0 66% 310 40.8%DKn8644K432985 K1052DKn103EKn5Kn4
Rond 11, som NS mot par 6, Håkan Linse - Arne Bojesson
211NT S+3 180 27.0 71% 337 42.2%E93108D83D9872 K7EKKnKn1096K1065
226 Ö-1 100 38.0 100% 375 44.9%87D107K9842K43 5Kn652D653D875
Rond 12, som ÖV mot par 7, Britten Synnergren - Barbro Melander
234 N+1 -650 18.0 47% 393 45.0%E9Kn5EKKn432653 KD107326765Kn97
242 V= 110 34.0 89% 427 46.8%1054DKn642Kn9632 EDKn9723D4ED85