Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 INSTÄLLD - Ölandsveckan 2020 -
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2019-12-18 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2019-12-18

Partävling, 21 bord, 41 par. Antal brickor: 24. Medel: 456.0.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Britten Synnergren - Barbro Melander

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 9, Agneta Johansson - Lars Svensson
13NT Ö+4 -520 7.0 18% 7 18.0%K8728D10963954 D9643DKn9434107
21NT V+2 -150 2.0 5% 9 11.5%KKn43EKn9655439 E65D1074K6Kn1083
Rond 2, som ÖV mot par 14, Rolf Bergström - Christer Löfgren
33NT Ö-1 -100 6.0 16% 15 13.0%EKn96E1042E104109 5KD3KD952D852
43NT V= 600 18.0 47% 33 21.5%5KKn3E985ED1072 DKn9843ED10K1028
Rond 3, som ÖV mot par 20, Hans Ryning - Sverker Sköld
54 V-2 -100 0.0 0% 33 17.2%Kn6KDKn104387ED9 ED85422ED6572
62 S+1 -140 5.0 13% 38 16.5%E86310953243D7 9874EK106KKn854
Rond 4, som NS mot par 17, Ulla Borgström - Monica Wester
74 S-3 -300 0.0 0% 38 14.1%10627651098E1043 EKnEKnEKn42DKn985
84 N-1 -50 11.0 29% 49 16.0%KDKn832K42D64D E10Kn107K83E9653
Rond 5, som ÖV mot par 3, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
94 Ö-2 -200 4.0 11% 53 15.4%KKnEKKn10653K853 824EDKn10542762
101 S+1 -110 16.0 42% 69 18.1%982E96KKn93275 KDKn6873D84Kn103
Rond 6, som ÖV mot par 19, Björn Klefbohm - Magnus Friberg
113 S-1 50 19.0 50% 88 21.0%K8749K87532E5 D109KD7964D743
123NT V+1 430 30.0 79% 118 25.8%1097732EKDKn97D EKn62K985106E62
Rond 7, som NS mot par 13, Stig Unoson - Anne-Cathrine Svenning
132 N-4 -400 1.0 3% 119 24.1%K62Kn76564Kn1074 ED104E2D1095963
142 S+1 140 8.0 21% 127 23.9%E10K3EKKn10821076 K8542DKn64DKKn4
Rond 8, som ÖV mot par 15, Ulla Hellqvist - Gun-Britt Sandell
153 V-2 -100 11.0 29% 138 24.2%KD9876E82Kn874 10KKn7EDKn987452
164 Ö= 620 11.0 29% 149 24.5%4K1086D10EK8654 97653ED3EKKn75
Rond 9, som NS mot par 11, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
173NT N-1 -50 9.0 24% 158 24.5%E753EK52986D3 K1084ED1054KKn109
184 Ö-1 50 35.0 92% 193 28.2%D52D1092EKn10963 96D983E873874
Rond 10, som ÖV mot par 18, Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg
196 V-2 -200 4.0 11% 197 27.3%ED102Kn82DEDKn93 Kn4EK97E984K64
202 Ö+1 140 25.0 66% 222 29.2%DKn8644K432985 K1052DKn103EKn5Kn4
Rond 11, som ÖV mot par 5, Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson
213 Ö-1 -50 29.0 76% 251 31.5%DKn864276522Kn3 105D943EK754E4
224 Ö+1 650 11.0 29% 262 31.4%ED942EK93E1062 KKn106384Kn107EKn9
Rond 12, som NS mot par 16, Anitha Lindgren - Yvonne Tolf
234 N+1 650 20.0 53% 282 32.3%EK8743D10EK1084 Kn8654D109298D2
242 V= -110 4.0 11% 286 31.4%86K9758652KKn4 K3E108EK10731097