Kommande tävlingar
24/08 INSTÄLLD...Munka Ljungby BS -
07/09 SM Par Junior, direktfinal
07/09 BK Albrekts - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
04/08 SM Par Open - Final - Omgång 5
04/08 Guldgruvan - Final I
04/08 Guldgruvan - Final H
BK Allians, Halmstad » Måndag 14.00 Par hcp 2019-05-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Allians, Halmstad

Måndag 14.00 Par hcp 2019-05-06

Bricka 11

BK Allians, Halmstad, Halmstad, Halland, Sverige 2019.05.06

Syd giv
ingen i zon
kn9
ED432
1063
742
D642
K10
ED94
986
EK1073
765
kn52
EK
85
kn98
K87
Dkn1053

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Andreas Carlsson - Michael Svidén Maud Wahlund - Ingalill Johanssson 2 Ö+3 D -200 32/0
Gulli Blid - Ulla Marke Sören Hammer - Anita Jönsson 2NT Ö+3 D -210 30/2
Birgitta Mardell - Margaretha Stenman Yvonne Andersson - Eleanor Johansson 4 Ö= 8 -420 25/7
Kerstin Bernmo - Lena Nilsson Henny Fagerli - Maj-Lis Karlsson 4 Ö= D -420 25/7
Bengt Larsson - Kerstin Pettersson Ingegerd Sjönell - Inger Hansson 4 Ö= 5 -420 25/7
Elisabeth Jacobsson - Ingmar Kärrsten Bengt-Olof Bengtsson - Lena Gunnarsson 4 Ö= 3 -420 25/7
Göran Gullbrandsson - Kerstin Andersson Birgitta Bergström - Anna-Britt Sönnemark 4 Ö+1 7 -450 10/22
Gun Jacobsson - Anita Ottosson Britt-Louise Sallén - Ingrid Johansson 4 Ö+1 D -450 10/22
Kåre Nielsen - Leif Södergren Anne-Marie Swärd - Nils Hellring 4 Ö+1 D -450 10/22
Margreth Gustavsson - Elsie Blomqvist Lennart Gudmundsson - Lena Gudmundsson 4 Ö+1 7 -450 10/22
Ulla Arvidsson - Lennart Scharin Maud Ohlsson - Monica Wassman 4 Ö+1 7 -450 10/22
Jimmy Tönnberg - Margreth Klang Ilona Hallenborg - Gun Norberg 4 Ö+1 D -450 10/22
Eva Johnsson - Sven-Åke Svenäng Lars Björk - Monica Björk 4 Ö+1 D -450 10/22
Martje Lindholm - Frank Larsson Birgitta Södergren - Karl-Erik Karlsson 4 Ö+1 D -450 10/22
Hans Ulver - Gunilla Ulver Gudrun Widerström - Agneta Risholm 4 Ö+1 D -450 10/22
Ingrid Benjaminsson - Kerstin Ericson Jarl Svedertun - Hans Göran Lindgren 4 Ö+1 D -450 10/22
Stig Bornhager - Gun Bornhager Barbro Hernberg - Inga Angelstedt 4 Ö+1 D -450 10/22