Kommande tävlingar
26/07 SM Par Veteran
26/07 SM Par Veteran - Omgång 1
26/07 SM Par Veteran - Omgång 2
Rapporterade tävlingar
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
BK Allians, Halmstad » Måndag 14.00 Par hcp 2019-05-06 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Allians, Halmstad

Måndag 14.00 Par hcp 2019-05-06

Partävling, 17 bord, 34 par. Antal brickor: 24. Medel: 384.0.

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 13, Ulla Arvidsson - Lennart Scharin
15 S+2 -440 21 66% 21 66.0%D5DKn10872D10763 987495310KKn942
22 N= -110 3 9% 24 37.5%KKn98532E76KDKn E7287495431097
Rond 2, som NS mot par 16, Sören Hammer - Anita Jönsson
36NT V-1 100 22 69% 46 48.0%E94983Kn876873 76D6549329652
43 S+1 130 6 19% 52 40.8%ED10487621097D6 6532E10EKKn642E
Rond 3, som ÖV mot par 10, Lennart Gudmundsson - Lena Gudmundsson
52 V+1 140 12 38% 64 40.2%32EKn10764D9864 EKDKn852EKn86E7
64 V+1 650 28 88% 92 48.2%K763985Kn62K97 EDKn5KD10K9EKn43
Rond 4, som NS mot par 5, Gulli Blid - Ulla Marke
73 S+2 200 20 63% 112 50.3%2Kn7543DKn6D1086 EKKn974K1085EKn3
83 V-3 150 30 94% 142 55.8%KKn976EK1054KKn4 E752K532D98109
Rond 5, som NS mot par 8, Margreth Gustavsson - Elsie Blomqvist
93 V= -110 19 59% 161 56.1%Kn9862E105473Kn8 54D72Kn86EKD106
102NT S+1 150 27 84% 188 58.9%D432D96DKn53K7 Kn87Kn42EK104ED6
Rond 6, som NS mot par 4, Birgitta Bergström - Anna-Britt Sönnemark
114 Ö+1 -450 10 31% 198 56.4%Kn9ED4321063742 85Kn98K87DKn1053
123 N-4 -400 0 0% 198 51.7%EKKn1077109E8652 53DKn9854Kn43103
Rond 7, som NS mot par 14, Jimmy Tönnberg - Margreth Klang
131 V+1 -110 5 16% 203 48.9%Kn104ED72E97Kn83 873Kn9KD52D974
142 S+1 140 21 66% 224 50.1%DKn1094743E10E73 K5D10952K542K2
Rond 8, som ÖV mot par 15, Yvonne Andersson - Eleanor Johansson
153 Ö-5 -250 0 0% 224 46.8%1065EDEKD97Kn32 ED528654EK1084
162 V+1 140 32 100% 256 50.1%8632763K4ED92 E4KKn8542108663
Rond 9, som ÖV mot par 11, Birgitta Mardell - Margaretha Stenman
172NT N-2 100 30 94% 286 52.7%K1063D9872KKnD4 Kn103ED10865Kn853
184 V-1 -50 0 0% 286 49.8%1082K32754E863 EKKn653E109KD35
Rond 10, som ÖV mot par 6, Maud Ohlsson - Monica Wassman
194 S-1 50 24 75% 310 51.1%D97624K32E1095 Kn53E2D7654K32
201NT S-1 100 19 59% 329 51.5%1092854Kn1097EK5 E43E109752DKn86
Rond 11, som NS mot par 3, Kåre Nielsen - Leif Södergren
213 S+1 130 21 66% 350 52.2%K5310842K6DKn105 2KKn6E1095EK976
222 V-2 200 27 84% 377 53.6%D8395432Kn10972 E10787EK54KD54
Rond 12, som ÖV mot par 9, Britt-Louise Sallén - Ingrid Johansson
234 V+1 650 22 69% 399 54.3%EKD4EKn108E7697 105KD962K410643
244 S-1 50 30 94% 429 56.0%52E10864283Kn84 DKn64KD37621062