Kommande tävlingar
24/08 INSTÄLLD...Munka Ljungby BS -
07/09 SM Par Junior, direktfinal
07/09 BK Albrekts - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
04/08 SM Par Open - Final - Omgång 5
04/08 Guldgruvan - Final I
04/08 Guldgruvan - Final H
BK Allians, Halmstad » Måndag 14.00 Par hcp 2019-05-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Allians, Halmstad

Måndag 14.00 Par hcp 2019-05-06

Bricka 12

BK Allians, Halmstad, Halmstad, Halland, Sverige 2019.05.06

Väst giv
N-S i zon
EKkn107
7
109
E8652
D82
E2
ED8762
Dkn
964
K1063
K5
K974
53
Dkn9854
kn43
103

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Birgitta Mardell - Margaretha Stenman Yvonne Andersson - Eleanor Johansson 2NT N+1 5 150 32/0
Gulli Blid - Ulla Marke Sören Hammer - Anita Jönsson 5 V-2 E 100 28/4
Jimmy Tönnberg - Margreth Klang Ilona Hallenborg - Gun Norberg 3 V-2 7 100 28/4
Ingrid Benjaminsson - Kerstin Ericson Jarl Svedertun - Hans Göran Lindgren 3NT Ö-2 5 100 28/4
Andreas Carlsson - Michael Svidén Maud Wahlund - Ingalill Johanssson 1 N= 6 80 24/8
Kåre Nielsen - Leif Södergren Anne-Marie Swärd - Nils Hellring 3NT V-1 E 50 21/11
Bengt Larsson - Kerstin Pettersson Ingegerd Sjönell - Inger Hansson 4 V-1 E 50 21/11
Ulla Arvidsson - Lennart Scharin Maud Ohlsson - Monica Wassman 3 V= E -110 16/16
Kerstin Bernmo - Lena Nilsson Henny Fagerli - Maj-Lis Karlsson 3 V= E -110 16/16
Elisabeth Jacobsson - Ingmar Kärrsten Bengt-Olof Bengtsson - Lena Gunnarsson 3 V= E -110 16/16
Margreth Gustavsson - Elsie Blomqvist Lennart Gudmundsson - Lena Gudmundsson 3 V+1 E -130 9/23
Eva Johnsson - Sven-Åke Svenäng Lars Björk - Monica Björk 4 V= E -130 9/23
Hans Ulver - Gunilla Ulver Gudrun Widerström - Agneta Risholm 3 V+1 E -130 9/23
Stig Bornhager - Gun Bornhager Barbro Hernberg - Inga Angelstedt 3 V+1 7 -130 9/23
Martje Lindholm - Frank Larsson Birgitta Södergren - Karl-Erik Karlsson 2NT V+1 Kn -150 4/28
Gun Jacobsson - Anita Ottosson Britt-Louise Sallén - Ingrid Johansson 3 N-3 K -300 2/30
Göran Gullbrandsson - Kerstin Andersson Birgitta Bergström - Anna-Britt Sönnemark 3 N-4 K -400 0/32