Kommande tävlingar
26/07 SM Par Veteran
26/07 SM Par Veteran - Omgång 1
26/07 SM Par Veteran - Omgång 2
Rapporterade tävlingar
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
BK Allians, Halmstad » Måndag 14.00 Par hcp 2019-05-06 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Allians, Halmstad

Måndag 14.00 Par hcp 2019-05-06

Partävling, 17 bord, 34 par. Antal brickor: 24. Medel: 384.0.

Privatprotokoll för Yvonne Andersson - Eleanor Johansson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 6, Maud Ohlsson - Monica Wassman
13NT S+3 490 16 50% 16 50.0%Kn1063KE9863285 EK2E64KKn754ED
24 N-2 -200 4 13% 20 31.5%104EKDKn95D10E52 D61063KKn828643
Rond 2, som ÖV mot par 7, Anne-Marie Swärd - Nils Hellring
35NT V= 660 27 84% 47 49.0%KKn32EK2K54DKn4 D1085Kn107ED10EK10
43 S+2 -150 15 47% 62 48.5%987D955Kn98754 KKnKKn43D83K1032
Rond 3, som ÖV mot par 8, Margreth Gustavsson - Elsie Blomqvist
54 Ö+2 480 28 88% 90 56.4%32EKn10764D9864 EKDKn852EKn86E7
63NT V= 600 13 41% 103 53.8%K763985Kn62K97 EDKn5KD10K9EKn43
Rond 4, som NS mot par 9, Britt-Louise Sallén - Ingrid Johansson
73NT S-3 -300 0 0% 103 46.1%2Kn7543DKn6D1086 EKKn974K1085EKn3
83 Ö-2 100 13 41% 116 45.5%KKn976EK1054KKn4 E752K532D98109
Rond 5, som NS mot par 10, Lennart Gudmundsson - Lena Gudmundsson
94 V-1 100 30 94% 146 50.9%Kn9862E105473Kn8 54D72Kn86EKD106
102NT S= 120 20 63% 166 52.1%D432D96DKn53K7 Kn87Kn42EK104ED6
Rond 6, som ÖV mot par 11, Birgitta Mardell - Margaretha Stenman
114 Ö= 420 7 22% 173 49.4%EK1073765Kn52EK D642K10ED94986
122NT N+1 -150 0 0% 173 45.2%964K1063K5K974 D82E2ED8762DKn
Rond 7, som ÖV mot par 12, Ilona Hallenborg - Gun Norberg
132NT N-1 100 22 69% 195 47.1%E9652K4Kn1031052 KD108653864EK6
142 S+1 -140 11 34% 206 46.1%863EKn86D910954 E72KKn8763DKn86
Rond 8, som NS mot par 1, Göran Gullbrandsson - Kerstin Andersson
153 Ö-5 250 32 100% 238 49.7%KKn9743102D9765 Kn987432K1086Kn3
162 V+1 -140 0 0% 238 46.6%KKn959E97510874 D107ED10DKn32KKn5
Rond 9, som NS mot par 2, Gun Jacobsson - Anita Ottosson
172 S-1 -50 11 34% 249 45.9%D984EK54972E6 E752Kn643K10972
182 V+3 -200 18 56% 267 46.4%D944Kn82KDKn974 7DKn8765E1096102
Rond 10, som ÖV mot par 3, Kåre Nielsen - Leif Södergren
193 S= -140 10 31% 277 45.6%D97624K32E1095 Kn53E2D7654K32
201 N+1 -110 2 6% 279 43.6%1092854Kn1097EK5 E43E109752DKn86
Rond 11, som ÖV mot par 4, Birgitta Bergström - Anna-Britt Sönnemark
213 S+1 -130 11 34% 290 43.2%ED107ED3DKn4832 Kn986497587324
222 V-3 -300 1 3% 291 41.4%96KD106D876863 KKn542EKn10932EKn
Rond 12, som NS mot par 5, Gulli Blid - Ulla Marke
234 Ö+1 -650 10 31% 301 40.9%Kn93275DKn52E52 8764310983KDKn8
243 S= 140 6 19% 307 40.0%9775K1094EKD97 EK1083Kn9EDKn553