Kommande tävlingar
26/07 SM Par Veteran
26/07 SM Par Veteran - Omgång 1
26/07 SM Par Veteran - Omgång 2
Rapporterade tävlingar
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
BK Allians, Halmstad » Måndag 14.00 Par hcp 2019-05-06 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Allians, Halmstad

Måndag 14.00 Par hcp 2019-05-06

Partävling, 17 bord, 34 par. Antal brickor: 24. Medel: 384.0.

Privatprotokoll för Ilona Hallenborg - Gun Norberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 16, Sören Hammer - Anita Jönsson
16 S+1 -940 3 9% 3 9.0%D5DKn10872D10763 987495310KKn942
23 Ö= 140 20 63% 23 36.0%KKn98532E76KDKn E7287495431097
Rond 2, som ÖV mot par 9, Britt-Louise Sallén - Ingrid Johansson
36NT V-2 -200 1 3% 24 25.0%KKn32EK2K54DKn4 D1085Kn107ED10EK10
42 S+2 -130 26 81% 50 39.0%987D955Kn98754 KKnKKn43D83K1032
Rond 3, som NS mot par 4, Birgitta Bergström - Anna-Britt Sönnemark
53NT V+1 -430 13 41% 63 39.4%10965KD3K105352 7498D9742KKn103
64 V+1 -650 4 13% 67 35.0%94272D873D1085 108EKn643E105462
Rond 4, som NS mot par 7, Anne-Marie Swärd - Nils Hellring
71 S+4 200 20 63% 87 39.0%2Kn7543DKn6D1086 EKKn974K1085EKn3
83 N= 110 22 69% 109 42.8%KKn976EK1054KKn4 E752K532D98109
Rond 5, som NS mot par 3, Kåre Nielsen - Leif Södergren
93 V+1 -130 8 25% 117 40.8%Kn9862E105473Kn8 54D72Kn86EKD106
103NT S-2 -200 1 3% 118 37.0%D432D96DKn53K7 Kn87Kn42EK104ED6
Rond 6, som ÖV mot par 14, Jimmy Tönnberg - Margreth Klang
114 Ö+1 450 22 69% 140 39.9%EK1073765Kn52EK D642K10ED94986
123 V-2 -100 4 13% 144 37.7%964K1063K5K974 D82E2ED8762DKn
Rond 7, som NS mot par 15, Yvonne Andersson - Eleanor Johansson
132NT N-1 -100 10 31% 154 37.2%Kn104ED72E97Kn83 873Kn9KD52D974
142 S+1 140 21 66% 175 39.2%DKn1094743E10E73 K5D10952K542K2
Rond 8, som ÖV mot par 10, Lennart Gudmundsson - Lena Gudmundsson
153NT Ö= 400 20 63% 195 40.8%1065EDEKD97Kn32 ED528654EK1084
162 N-1 50 22 69% 217 42.6%8632763K4ED92 E4KKn8542108663
Rond 9, som ÖV mot par 5, Gulli Blid - Ulla Marke
172 S+1 -140 3 9% 220 40.6%K1063D9872KKnD4 Kn103ED10865Kn853
183 V+1 170 9 28% 229 39.9%1082K32754E863 EKKn653E109KD35
Rond 10, som NS mot par 2, Gun Jacobsson - Anita Ottosson
192 S+1 140 22 69% 251 41.4%K84Kn10875Kn108Kn8 E10KD963E9D764
201 N-1 -100 13 41% 264 41.4%KDKn8DKn6E43942 765K32KD861073
Rond 11, som ÖV mot par 8, Margreth Gustavsson - Elsie Blomqvist
212 S+2 -130 11 34% 275 41.0%ED107ED3DKn4832 Kn986497587324
222 V-3 -300 1 3% 276 39.3%96KD106D876863 KKn542EKn10932EKn
Rond 12, som ÖV mot par 13, Ulla Arvidsson - Lennart Scharin
233 V+2 200 8 25% 284 38.7%EKD4EKn108E7697 105KD962K410643
242NT S+2 -180 17 53% 301 39.3%52E10864283Kn84 DKn64KD37621062