Kommande tävlingar
26/07 SM Par Veteran
26/07 SM Par Veteran - Omgång 1
26/07 SM Par Veteran - Omgång 2
Rapporterade tävlingar
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
BK Allians, Halmstad » Måndag 14.00 Par hcp 2019-05-06 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Allians, Halmstad

Måndag 14.00 Par hcp 2019-05-06

Partävling, 17 bord, 34 par. Antal brickor: 24. Medel: 384.0.

Privatprotokoll för Gulli Blid - Ulla Marke

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 3, Kåre Nielsen - Leif Södergren
13 S+3 -170 32 100% 32 100.0%D5DKn10872D10763 987495310KKn942
24 N-2 200 28 88% 60 94.0%KKn98532E76KDKn E7287495431097
Rond 2, som ÖV mot par 10, Lennart Gudmundsson - Lena Gudmundsson
34 V+1 650 22 69% 82 85.7%KKn32EK2K54DKn4 D1085Kn107ED10EK10
42 S+2 -130 26 81% 108 84.5%987D955Kn98754 KKnKKn43D83K1032
Rond 3, som NS mot par 7, Anne-Marie Swärd - Nils Hellring
54 V-1 50 27 84% 135 84.4%10965KD3K105352 7498D9742KKn103
64 V= -620 12 38% 147 76.7%94272D873D1085 108EKn643E105462
Rond 4, som ÖV mot par 1, Göran Gullbrandsson - Kerstin Andersson
73 S+2 -200 12 38% 159 71.1%D108KD108243292 653E96E97K754
83 V-3 -150 2 6% 161 63.0%986434Kn637532 DKn10ED10872ED86
Rond 5, som ÖV mot par 13, Ulla Arvidsson - Lennart Scharin
91NT S-1 50 5 16% 166 57.8%E10Kn9863E29753 KD73KKD1095442
103NT S-2 200 31 97% 197 61.7%E96E1075987Kn82 K105K8362109543
Rond 6, som NS mot par 16, Sören Hammer - Anita Jönsson
112NT Ö+3 -210 30 94% 227 64.6%Kn9ED4321063742 85Kn98K87DKn1053
125 V-2 100 28 88% 255 66.6%EKKn1077109E8652 53DKn9854Kn43103
Rond 7, som ÖV mot par 2, Gun Jacobsson - Anita Ottosson
131NT N= -90 13 41% 268 64.6%E9652K4Kn1031052 KD108653864EK6
142 S+1 -140 11 34% 279 62.4%863EKn86D910954 E72KKn8763DKn86
Rond 8, som NS mot par 9, Britt-Louise Sallén - Ingrid Johansson
155 Ö+1 -420 5 16% 284 59.3%KKn9743102D9765 Kn987432K1086Kn3
162 N-1 -50 10 31% 294 57.6%KKn959E97510874 D107ED10DKn32KKn5
Rond 9, som NS mot par 12, Ilona Hallenborg - Gun Norberg
172 S+1 140 29 91% 323 59.5%D984EK54972E6 E752Kn643K10972
183 V+1 -170 23 72% 346 60.2%D944Kn82KDKn974 7DKn8765E1096102
Rond 10, som NS mot par 8, Margreth Gustavsson - Elsie Blomqvist
194 S-1 -50 8 25% 354 58.4%K84Kn10875Kn108Kn8 E10KD963E9D764
201NT N= 90 25 78% 379 59.4%KDKn8DKn6E43942 765K32KD861073
Rond 11, som NS mot par 14, Jimmy Tönnberg - Margreth Klang
211NT Ö-2 100 10 31% 389 58.0%K5310842K6DKn105 2KKn6E1095EK976
222 S= 110 20 63% 409 58.2%D8395432Kn10972 E10787EK54KD54
Rond 12, som ÖV mot par 15, Yvonne Andersson - Eleanor Johansson
234 Ö+1 650 22 69% 431 58.7%EKD4EKn108E7697 105KD962K410643
243 S= -140 26 81% 457 59.6%52E10864283Kn84 DKn64KD37621062