Kommande tävlingar
26/07 SM Par Veteran
26/07 SM Par Veteran - Omgång 1
26/07 SM Par Veteran - Omgång 2
Rapporterade tävlingar
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
BK Allians, Halmstad » Måndag 14.00 Par hcp 2019-05-06 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Allians, Halmstad

Måndag 14.00 Par hcp 2019-05-06

Partävling, 17 bord, 34 par. Antal brickor: 24. Medel: 384.0.

Privatprotokoll för Anne-Marie Swärd - Nils Hellring

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 14, Jimmy Tönnberg - Margreth Klang
13NT S+3 -490 16 50% 16 50.0%D5DKn10872D10763 987495310KKn942
23 Ö= 140 20 63% 36 56.5%KKn98532E76KDKn E7287495431097
Rond 2, som NS mot par 15, Yvonne Andersson - Eleanor Johansson
35NT V= -660 5 16% 41 43.0%E94983Kn876873 76D6549329652
43 S+2 150 17 53% 58 45.5%ED10487621097D6 6532E10EKKn642E
Rond 3, som ÖV mot par 5, Gulli Blid - Ulla Marke
54 V-1 -50 5 16% 63 39.6%32EKn10764D9864 EKDKn852EKn86E7
64 V= 620 20 63% 83 43.5%K763985Kn62K97 EDKn5KD10K9EKn43
Rond 4, som ÖV mot par 12, Ilona Hallenborg - Gun Norberg
71 S+4 -200 12 38% 95 42.7%D108KD108243292 653E96E97K754
83 N= -110 10 31% 105 41.2%986434Kn637532 DKn10ED10872ED86
Rond 5, som NS mot par 9, Britt-Louise Sallén - Ingrid Johansson
93 V= -110 19 59% 124 43.2%Kn9862E105473Kn8 54D72Kn86EKD106
103NT S= 600 31 97% 155 48.6%D432D96DKn53K7 Kn87Kn42EK104ED6
Rond 6, som ÖV mot par 3, Kåre Nielsen - Leif Södergren
114 Ö+1 450 22 69% 177 50.5%EK1073765Kn52EK D642K10ED94986
123NT V-1 -50 11 34% 188 49.1%964K1063K5K974 D82E2ED8762DKn
Rond 7, som ÖV mot par 13, Ulla Arvidsson - Lennart Scharin
131NT S= -90 13 41% 201 48.5%E9652K4Kn1031052 KD108653864EK6
142 S= -110 22 69% 223 49.9%863EKn86D910954 E72KKn8763DKn86
Rond 8, som NS mot par 16, Sören Hammer - Anita Jönsson
152 Ö+3 -150 22 69% 245 51.2%KKn9743102D9765 Kn987432K1086Kn3
162NT S+1 150 19 59% 264 51.7%KKn959E97510874 D107ED10DKn32KKn5
Rond 9, som ÖV mot par 4, Birgitta Bergström - Anna-Britt Sönnemark
172 S= -110 9 28% 273 50.3%K1063D9872KKnD4 Kn103ED10865Kn853
184 V= 420 23 72% 296 51.5%1082K32754E863 EKKn653E109KD35
Rond 10, som NS mot par 11, Birgitta Mardell - Margaretha Stenman
192 S+1 140 22 69% 318 52.4%K84Kn10875Kn108Kn8 E10KD963E9D764
201 N+1 110 30 94% 348 54.5%KDKn8DKn6E43942 765K32KD861073
Rond 11, som NS mot par 2, Gun Jacobsson - Anita Ottosson
211NT Ö-2 100 10 31% 358 53.4%K5310842K6DKn105 2KKn6E1095EK976
221NT S+1 120 23 72% 381 54.2%D8395432Kn10972 E10787EK54KD54
Rond 12, som NS mot par 10, Lennart Gudmundsson - Lena Gudmundsson
233NT Ö+2 -660 0 0% 381 51.9%Kn93275DKn52E52 8764310983KDKn8
243NT S+4 520 30 94% 411 53.6%9775K1094EKD97 EK1083Kn9EDKn553