Kommande tävlingar
26/07 SM Par Veteran
26/07 SM Par Veteran - Omgång 1
26/07 SM Par Veteran - Omgång 2
Rapporterade tävlingar
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
BK Allians, Halmstad » Måndag 14.00 Par hcp 2019-05-06 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Allians, Halmstad

Måndag 14.00 Par hcp 2019-05-06

Partävling, 17 bord, 34 par. Antal brickor: 24. Medel: 384.0.

Privatprotokoll för Margreth Gustavsson - Elsie Blomqvist

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 11, Birgitta Mardell - Margaretha Stenman
13NT S+4 520 23 72% 23 72.0%Kn1063KE9863285 EK2E64KKn754ED
24 Ö-1 50 21 66% 44 69.0%104EKDKn95D10E52 D61063KKn828643
Rond 2, som ÖV mot par 14, Jimmy Tönnberg - Margreth Klang
36 V-1 -100 10 31% 54 56.3%KKn32EK2K54DKn4 D1085Kn107ED10EK10
43 N= -140 20 63% 74 58.0%987D955Kn98754 KKnKKn43D83K1032
Rond 3, som NS mot par 15, Yvonne Andersson - Eleanor Johansson
54 Ö+2 -480 4 13% 78 49.0%10965KD3K105352 7498D9742KKn103
63NT V= -600 19 59% 97 50.7%94272D873D1085 108EKn643E105462
Rond 4, som ÖV mot par 6, Maud Ohlsson - Monica Wassman
72 S+3 -200 12 38% 109 48.9%D108KD108243292 653E96E97K754
84 S-1 50 29 91% 138 54.1%986434Kn637532 DKn10ED10872ED86
Rond 5, som ÖV mot par 1, Göran Gullbrandsson - Kerstin Andersson
93 V= 110 13 41% 151 52.7%E10Kn9863E29753 KD73KKD1095442
102NT S+1 -150 5 16% 156 49.0%E96E1075987Kn82 K105K8362109543
Rond 6, som NS mot par 10, Lennart Gudmundsson - Lena Gudmundsson
114 Ö+1 -450 10 31% 166 47.4%Kn9ED4321063742 85Kn98K87DKn1053
123 V+1 -130 9 28% 175 45.8%EKKn1077109E8652 53DKn9854Kn43103
Rond 7, som ÖV mot par 4, Birgitta Bergström - Anna-Britt Sönnemark
131NT S= -90 13 41% 188 45.4%E9652K4Kn1031052 KD108653864EK6
141NT V-3 -150 4 13% 192 43.1%863EKn86D910954 E72KKn8763DKn86
Rond 8, som ÖV mot par 13, Ulla Arvidsson - Lennart Scharin
153NT Ö+2 460 32 100% 224 46.9%1065EDEKD97Kn32 ED528654EK1084
162NT S-2 100 26 81% 250 49.0%8632763K4ED92 E4KKn8542108663
Rond 9, som ÖV mot par 16, Sören Hammer - Anita Jönsson
171 Ö= 80 26 81% 276 50.9%K1063D9872KKnD4 Kn103ED10865Kn853
184 V= 420 23 72% 299 52.1%1082K32754E863 EKKn653E109KD35
Rond 10, som ÖV mot par 5, Gulli Blid - Ulla Marke
194 S-1 50 24 75% 323 53.3%D97624K32E1095 Kn53E2D7654K32
201NT N= -90 7 22% 330 51.7%1092854Kn1097EK5 E43E109752DKn86
Rond 11, som NS mot par 12, Ilona Hallenborg - Gun Norberg
212 S+2 130 21 66% 351 52.4%K5310842K6DKn105 2KKn6E1095EK976
222 V-3 300 31 97% 382 54.4%D8395432Kn10972 E10787EK54KD54
Rond 12, som NS mot par 3, Kåre Nielsen - Leif Södergren
232 Ö+3 -200 24 75% 406 55.3%Kn93275DKn52E52 8764310983KDKn8
242 S+3 150 10 31% 416 54.3%9775K1094EKD97 EK1083Kn9EDKn553