Kommande tävlingar
24/08 INSTÄLLD...Munka Ljungby BS -
07/09 SM Par Junior, direktfinal
07/09 BK Albrekts - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
04/08 SM Par Open - Final - Omgång 5
04/08 Guldgruvan - Final I
04/08 Guldgruvan - Final H
BK Allians, Halmstad » Måndag 14.00 Par hcp 2019-05-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Allians, Halmstad

Måndag 14.00 Par hcp 2019-05-06

Bricka 10

BK Allians, Halmstad, Halmstad, Halland, Sverige 2019.05.06

Öst giv
alla i zon
D432
D96
Dkn53
K7
K105
K83
62
109543
E96
E1075
987
kn82
kn87
kn42
EK104
ED6

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anne-Marie Swärd - Nils Hellring Britt-Louise Sallén - Ingrid Johansson 3NT S= 5 600 31/1
Henny Fagerli - Maj-Lis Karlsson Bengt-Olof Bengtsson - Lena Gunnarsson 3NT S= 3 600 31/1
Göran Gullbrandsson - Kerstin Andersson Margreth Gustavsson - Elsie Blomqvist 2NT S+1 9 150 27/5
Sören Hammer - Anita Jönsson Birgitta Bergström - Anna-Britt Sönnemark 2NT S+1 9 150 27/5
Gun Jacobsson - Anita Ottosson Maud Ohlsson - Monica Wassman 2NT S= 3 120 20/12
Yvonne Andersson - Eleanor Johansson Lennart Gudmundsson - Lena Gudmundsson 2NT S= 4 120 20/12
Ingegerd Sjönell - Inger Hansson Eva Johnsson - Sven-Åke Svenäng 2NT S= 10 120 20/12
Jarl Svedertun - Hans Göran Lindgren Maud Wahlund - Ingalill Johanssson 2NT S= 3 120 20/12
Andreas Carlsson - Michael Svidén Gudrun Widerström - Agneta Risholm 2NT S= 4 120 20/12
Lars Björk - Monica Björk Ingrid Benjaminsson - Kerstin Ericson 2 S+1 3 110 13/19
Hans Ulver - Gunilla Ulver Bengt Larsson - Kerstin Pettersson 2 S+1 2 110 13/19
Stig Bornhager - Gun Bornhager Birgitta Södergren - Karl-Erik Karlsson 1NT S= 10 90 10/22
Jimmy Tönnberg - Margreth Klang Birgitta Mardell - Margaretha Stenman 3NT S-1 9 -100 6/26
Kerstin Bernmo - Lena Nilsson Barbro Hernberg - Inga Angelstedt 2NT S-1 10 -100 6/26
Elisabeth Jacobsson - Ingmar Kärrsten Martje Lindholm - Frank Larsson 3NT S-1 3 -100 6/26
Ilona Hallenborg - Gun Norberg Kåre Nielsen - Leif Södergren 3NT S-2 10 -200 1/31
Ulla Arvidsson - Lennart Scharin Gulli Blid - Ulla Marke 3NT S-2 10 -200 1/31