Kommande tävlingar
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
16/07 INSTÄLLD - Walthers Bildelar G
24/07 SM Par Dam - Omgång 1
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
Hallands BF » LänsNyGammalt 2(5) 2019-11-17 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Hallands BF

LänsNyGammalt 2(5) 2019-11-17

Partävling, 33 bord, 65 par. Antal brickor: 20. Medel: 620.0.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Gunvor Lindegren - Ulla Wåhlin

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par D8, Jette Hultén - Margaretha Josefsson Frid
14 S= 130 6.5 10% 6.5 10.0%EDKn76ED86KKn85 K493D1063ED762
26NT S= 1440 60.0 97% 66.5 53.5%762EK528743EKn EK4DKn104EKD1032
Rond 2, som ÖV mot par D1, Jenny Myrendal - Ulf Andreasson
32 S-1 50 36.0 58% 102.5 55.0%D9EKn8294EKn876 EK105107107321092
43 V-2 -200 5.0 8% 107.5 43.2%Kn10754K5EKKn854 E953D8Kn987962
Rond 3, som ÖV mot par D9, Jan-Inge Christiansson - Gertie Schill
53 Ö-2 -100 7.0 11% 114.5 36.8%DKn7EKDD9852106 10642Kn1042K3E84
63 S= -110 14.0 23% 128.5 34.5%103D10732K96323 EKn874ED87D975
Rond 4, som ÖV mot par D2, Jan-Roger Lilja - Karl Thorstensen
76 N= -1430 4.0 6% 132.5 30.4%108783D9863EKn3 DKn64104Kn5109872
84 N= -420 1.0 2% 133.5 26.9%KD863892ED742 Kn752962EK65Kn9
Rond 5, som ÖV mot par D5, Lena Ljungqvist - Tommy Wendel
94 V-2 -200 3.0 5% 136.5 24.4%K87E7D532EK87 D10942KD6410952
104 Ö+1 650 7.0 11% 143.5 23.1%ED10865Kn2EKKnK2 KKn2ED105D92963
Rond 6, som NS mot par D7, Tommy Ljungqvist - Carl-Gustaf Hagman
113 N-1 -50 18.0 29% 161.5 23.6%KD9725D2EK1074 4E98762E109654
123NT Ö+2 -460 12.0 19% 173.5 23.2%D1072E875341032 953Kn42ED87564
Rond 7, som NS mot par D1, Jenny Myrendal - Ulf Andreasson
134 Ö+2 -680 20.0 32% 193.5 23.9%K87Kn495432Kn74 E9986KD8761096
144 Ö= -420 13.0 21% 206.5 23.7%87610986KD10873 KD94Kn5434EKn64
Rond 8, som NS mot par D10, Ingrid Gustafson - Agneta Nydèn
152 N+1 140 10.0 16% 216.5 23.2%KD82E10352EK62 E1095Kn98Kn976D8
163NT S-2 -100 1.0 2% 217.5 21.9%E976D4DKn7EKn72 KKn2EK109E942103
Rond 9, som ÖV mot par D4, Astrid Börjesson - Irene Karlsson
173 S-2 100 42.0 68% 259.5 24.6%E10872D2E10432D Kn3KKn4871098742
183 Ö-1 -50 10.0 16% 269.5 24.1%K96442KD762ED D85EKn98853Kn84
Rond 10, som NS mot par D3, Roger Hultén - Rune Josefsson
191NT N+2 150 52.0 84% 321.5 27.3%9E53ED863EKn93 KKn108684K7D542
206NT V-2 200 52.0 84% 373.5 30.1%107KKn653932Kn62 D9643297KKnED9