Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
Hallands BF » LänsNyGammalt 2(5) 2019-11-17 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Hallands BF

LänsNyGammalt 2(5) 2019-11-17

Partävling, 33 bord, 65 par. Antal brickor: 20. Medel: 620.0.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Britt Bengtsson - Ingalill Johanssson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par E10, Pia Ryberg - Charlotte Noaksson Högvall
13NT S= -400 39.5 64% 39.5 64.0%1083K74KKn874210 952Kn1052E95943
24 N+3 -710 24.0 39% 63.5 51.5%Kn95863K1052975 D108397DKn96864
Rond 2, som ÖV mot par E8, Pia Fager - Ewa Fager
32 S= -110 17.0 27% 80.5 43.3%D9EKn8294EKn876 EK105107107321092
44 S-1 100 44.0 71% 124.5 50.2%Kn10754K5EKKn854 E953D8Kn987962
Rond 3, som NS mot par E5, Ilona Hallenborg - Gun Norberg
51NT V= -90 29.0 47% 153.5 49.6%K99653Kn104D975 E85387E76KKn32
62 N= 110 48.0 77% 201.5 54.2%KD9642E6KnKn1082 5KKn9851054EK64
Rond 4, som ÖV mot par E7, Fanny Bolbaran - Bengt Larsson
74 N+1 -650 55.0 89% 256.5 59.1%108783D9863EKn3 DKn64104Kn5109872
84 Ö+1 450 58.0 94% 314.5 63.5%KD863892ED742 Kn752962EK65Kn9
Rond 5, som ÖV mot par E3, Agneta Höckert - Per Johansson
92NT Ö-2 -200 3.0 5% 317.5 57.0%K87E7D532EK87 D10942KD6410952
104 Ö+2 680 29.0 47% 346.5 56.0%ED10865Kn2EKKnK2 KKn2ED105D92963
Rond 6, som ÖV mot par E11, Thomas Asp - Ulf Aronson
113 S+1 -130 27.0 44% 373.5 54.9%Kn86Kn1043Kn7Kn652 E1053KDK83D983
123NT Ö+1 430 33.0 53% 406.5 54.8%EKKn8K10961096ED 64DKKn32KKn9875
Rond 7, som NS mot par E2, Maud Ohlsson - Sören Hammer
134 Ö+1 -650 38.0 61% 444.5 55.2%K87Kn495432Kn74 E9986KD8761096
144 Ö= -420 13.0 21% 457.5 52.8%87610986KD10873 KD94Kn5434EKn64
Rond 8, som NS mot par E9, Ulla Davidsson - Kent Andersson
154 N= 620 56.0 90% 513.5 55.3%KD82E10352EK62 E1095Kn98Kn976D8
163NT N+3 490 60.0 97% 573.5 57.9%E976D4DKn7EKn72 KKn2EK109E942103
Rond 9, som ÖV mot par E12, Kerstin Adie - Inger Wallin
173 Ö-2 -100 12.0 19% 585.5 55.6%E10872D2E10432D Kn3KKn4871098742
181NT Ö-1 -50 10.0 16% 595.5 53.4%K96442KD762ED D85EKn98853Kn84
Rond 10, som NS mot par E4, Charlotte Brydolf - Ninni Delérus
193NT N-1 -50 9.0 15% 604.5 51.4%9E53ED863EKn93 KKn108684K7D542
202 S-1 -100 34.0 55% 638.5 51.5%107KKn653932Kn62 D9643297KKnED9