Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
Lerums BK » Måndagsbridge, partävling HCP 2020-01-13 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Måndagsbridge, partävling HCP 2020-01-13

Partävling, 16 bord, 31 par. Antal brickor: 24. Medel: 336.0.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Inger Mathisson - Kerstin Sjölund

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 35, Johan Trouvé - Per Kastensson
14D S-4 -800 0.0 0% 0 0.0%EKn97Kn42Kn42E86 106D8653D93KD4
22 V+1 -140 4.0 14% 4 7.0%Kn9K8ED63EKD42 7492KKn754Kn1098
Rond 2, som ÖV mot par 41, Mats Amonsson - Staffan Lindahl
35 Ö= 600 11.0 39% 15 17.7%D6398410652ED3 EK8E73EKDKn849
43 V+1 130 24.0 86% 39 34.8%EKKn3K10843Kn7K3 D752982E109872
Rond 3, som ÖV mot par 43, Gerth Hermansson - Mats Stefansson
52 S= -110 8.0 29% 47 33.6%KD4E1058765K85 Kn92DKn74K1031043
63NT N+1 -430 6.0 21% 53 31.5%DKn1071065D9E942 K95Kn947543D105
Rond 4, som NS mot par 46, Ingbritt Lansenfeldt - Gunilla Hellström
73 S+1 170 8.0 29% 61 31.1%K1094253KKn86K6 D765EKn1086E105D
85NT Ö-1 50 25.0 89% 86 38.4%54D108410632652 D98375KDKn9748
Rond 5, som ÖV mot par 42, Gunilla Hedberg - Arne Edberg
93NT N-2 100 27.0 96% 113 44.8%Kn963K410752D86 D108EKn7Kn6310942
103 Ö-2 -200 0.0 0% 113 40.3%K1093Kn10432Kn642 Kn85E85EKD74KD
Rond 6, som NS mot par 37, Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson
113 N-1 -50 7.0 25% 120 38.9%D42EKn7985EKKn8 K8753D94EKn754
123NT N-1 -100 5.0 18% 125 37.2%E986EK37652EKn K1077542E84KD10
Rond 7, som NS mot par 40, Marianne Lindström - Ingela Särnhagen
133 V= -110 8.0 29% 133 36.5%9Kn76510742ED54 KDKn8632D2D973
143 Ö-1 50 15.0 54% 148 37.8%94K1051065KKn732 D108732KD932E10
Rond 8, som NS mot par 36, Kerstin Berggren - Ingwor Bengtsson
154 V= -420 3.0 11% 151 36.0%K84D59753E1073 ED1076Kn63Kn4DKn9
164 Ö-2 200 27.0 96% 178 39.8%K4321098E96Kn106 1075543KDKn84K3
Rond 9, som ÖV mot par 44, Mats Andihn - Håkan Arebrink
173NT S-2 100 22.0 79% 200 42.1%108Kn9653872E54 KKn96310874EK76
182 S= -110 4.0 14% 204 40.5%E963296EK95Kn9 1087510486E10764
Rond 10, som NS mot par 45, Anna-Carin Fredrikson - Maria Hagelin
193 S= 110 8.0 29% 212 39.9%E52K1042Kn108D62 976E7K9EKKn874
202 Ö+1 -140 18.0 64% 230 41.1%KKn54KD109632Kn10 1076428735E875
Rond 11, som ÖV mot par 31, Agneta Ekeroth - Arne Andersen
213 N-1 100 14.0 50% 244 41.5%10762E10ED108522 K5D752EKn97653
221NT Ö+2 150 5.0 18% 249 40.5%E32K32KDKn3E104 K86ED69874862
Rond 12, som ÖV mot par 38, Ronny Terbrant - Britt-Marie Wahlgren
232 N+1 -140 8.0 29% 257 40.0%D82K953Kn942102 10876EK10EKn9763
244 Ö+1 450 21.0 75% 278 41.4%EDKn82EK10648Kn4 10943K10754E963