Kommande tävlingar
29/03
Trosa BS Guld
04/05
Kerstin Strandbergs Minne - IA
08/05
Riksläger - Ljungskile
Rapporterade tävlingar
23/03
Laholmsguldet 2024
17/02
Munka Ljungby Guld
03/02
Plattliret BK S:t Erik
Hem
Information
Bli medlem
Kansli/Kontaktinformation
Bridgens Dag
Disciplinnämnden
Förslag Spader
Förtjänsttecken
Forum
Länkar
Hjärtstartare
Prislistor, banner
Registrera I-medlemmar
Regler och bestämmelser
Sitekarta
Spader - versionshistorik
Styrelsen
Vanliga frågor (FAQ)/Manual Spader
Ladda upp filer
Dokument, blanketter och filer
Medlem
MK informerar
Filmklipp
Budproblemet
Fotoalbum
Hjärtstartare
Juniorer
Materialcentralen
Medlemsavgift
Medlem på nätet
SysKon
Profilen
Sök medlem
Årets Klubbledare
You Tube
Tidningen Bridge
Tävling
TK Informerar
Kalender
Allsvenskan
Bridge på Internet
Bridgefestival
EM
Guldtävlingar/Spelprogram
JNM
Juniorfonden
Juniorer
Lagboken
Medaljer EM/VM/OS/WMSG
Landslag
Lagkommissionen
Nya Mästare
NM
Regler och Bestämmelser
SM-finaler/finalplatsfördelningar
Svenska Cupen
Stena Line Cup
SM-Lag
Spel för mindre rutinerade
Simultantävlingar
Svenska Mästare
Tävlingsledare
Tävlingsledare, Elit
Veckans Giv
VM
WMSG/OS
Utbildning
Om utbildning
Arrangera provbridge
Bridgemate
Bridgekurser
Bridgelärare
Kommande utbildningar
Klubbfunktionär
Lär Dig Spela Bridge
Minikurser
Material för nybörjarkurser
Rekryten
Ruter
SISU
Spader
Teckenspråkslexikon
Tävlingsledare
Utbildningsplan
Ruter
Kalender
Sök
BK Freja
»
Torsdagsbridge 2019-02-07
[Föregående]
[Alla givar]
[Nästa]
[Tävlingsinfo]
[Simultan]
[PBN]
BK Freja
Torsdagsbridge 2019-02-07
Bricka 12
Sundsvallsbridgen, Sundsvall, Medelpad, Sverige 2019.02.07
Väst giv
N-S i zon
kn4
D74
E9763
E98
D98652
8
5
K5432
E10653
Dkn10842
107
EK1073
Kkn92
K
Dkn6
Optimalt kontrakt: 5NT N= 660
NT
N
7
7
9
9
11
S
7
7
9
9
11
Ö
4
5
4
4
2
V
4
5
4
4
2
Nord-Syd
Öst-Väst
Kontrakt
Utspel
Resultat
NS/ÖV
Kerstin Selin - Torbjörn Larsson
Yngve Sundberg - Leif Persson
3NT N+2
D
660
22/0
Ingalill Eriksson - Bengt Eldered
Inger Olsson - Marianne Norström
3NT N+1
7
630
20/2
Gunnel Modig - Britt Bergman
Fritiof Modig - Bernt Strömberg
3NT N=
D
600
18/4
Lars Olsson - Kurt Norström
Hans Selling - Tom Emanuelz
2
S=
8
110
15/7
Siv Lindgren - Eivor Örlefors
Elisabeth Åström - Egon Bohman
2
S=
5
110
15/7
Staffan Hedman - Lennart Wiklund
Ann-Marie Norbäck - Britta Sundberg
4
S-1
3
-100
12/10
Gunnel Sandberg - Klas Löfgren
Margareta Sandberg - Per Sandberg
6NT N-2
D
-200
9/13
Staffan Lindeborg - Ernst Lundgren
Anna-Lisa Ã…kerdahl - Lennart Sohlin
2
S-2
5
-200
9/13
Agneta Danielsson - Ylva Papp
Kerstin Andersson - Per-Erik Andersson
4
S-3
2
-300
4/18
Lena Becksén - Bertil Häggström
Ulla Berglund - Jeanette Jensen
4
S-3
8
-300
4/18
Margareta Risell - Lilian MÃ¥rtensson
Nils Wänglund - Bert Hellström
3
S-3
5
-300
4/18
Eva Ribbenberg - Anders Jakobsson
Anneli Sagersten - Björn Backlund
4
D S-2
5
-500
0/22