Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
Bridgeklubben BFR » Torsdagsbridge 2019-02-07 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Torsdagsbridge 2019-02-07

Partävling, 12 bord, 24 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Anna-Lisa Åkerdahl - Lennart Sohlin

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 14, Margareta Sandberg - Per Sandberg
13 N-2 -100 14 64% 14 64.0%KDKn946532D6Kn2 E875KKn87Kn5286
24 N+1 650 20 91% 34 77.5%E942KKn104765K9 8ED76D32EKn1085
Rond 2, som ÖV mot par 13, Ann-Marie Norbäck - Britta Sundberg
34 V-1 -100 2 9% 36 54.7%KKD97D9763Kn94 EDKn8743E1083107
43NT Ö+1 630 19 86% 55 62.5%DKn537EKD42875 KED1083765K432
Rond 3, som NS mot par 24, Anneli Sagersten - Björn Backlund
53D Ö-3 500 20 91% 75 68.2%DKn9K863D109573 E1072105K82ED95
64 Ö+2 -680 20 91% 95 72.0%1084Kn64394Kn952 65E972Kn1086384
Rond 4, som NS mot par 23, Kerstin Andersson - Per-Erik Andersson
75D S-4 -1100 2 9% 97 63.0%Kn1065D97433DKn4 84KKn8652D7675
83NT S= 400 18 82% 115 65.4%K6Kn2Kn1093EDKn94 ED52K97E754106
Rond 5, som NS mot par 22, Ingalill Eriksson - Bengt Eldered
94 S= 420 12 55% 127 64.2%E652KD63K10843 KKn10987EDKn93D9
102 V= -90 9 41% 136 61.9%8643EKDKnKn9665 10972974KD41087
Rond 6, som ÖV mot par 21, Staffan Lindeborg - Ernst Lundgren
113NT Ö+3 490 17 77% 153 63.3%EK93K4ED4EKn64 104876K108732K5
122 S-2 200 13 59% 166 62.9%E10653DKn10842107 D9865285K5432
Rond 7, som ÖV mot par 20, Yngve Sundberg - Leif Persson
133NT Ö+1 630 21 95% 187 65.4%K85KD4Kn1075K64 D25K432EDKn982
146 Ö-1 -50 18 82% 205 66.6%KD93EKn3Kn97542 Kn5KKn1042104ED86
Rond 8, som NS mot par 19, Elisabeth Åström - Egon Bohman
153NT N+3 690 22 100% 227 68.8%E652K1082EKn5D2 97E5K86K98754
163 N+1 130 19 86% 246 69.9%D59541097510654 E987KD26EDKn98
Rond 9, som NS mot par 18, Hans Selling - Tom Emanuelz
175 N= 400 17 77% 263 70.3%Kn53E109752EKn82 EKD91075Kn64KD4
183 V-1 50 13 59% 276 69.7%E4Kn10929EK10532 D1073E743Kn4876
Rond 10, som NS mot par 17, Margareta Risell - Lilian Mårtensson
191NT S+2 150 15 68% 291 69.6%10643EK9109ED62 KD21054E843987
203 Ö-3 300 22 100% 313 71.1%874K1052Kn106872 9638EK953K543
Rond 11, som NS mot par 16, Fritiof Modig - Bernt Strömberg
211 Ö+3 -170 4 18% 317 68.6%943KKn762E5432 Kn59765E10KKn1087
224 S+1 450 18 82% 335 69.2%E106EK8K5EKn1082 Kn9854376D10865
Rond 12, som ÖV mot par 15, Ulla Berglund - Jeanette Jensen
232 N+1 -140 14 64% 349 69.0%K853K8631064103 9EKn54Kn85E8762
244 Ö-1 -50 14 64% 363 68.8%EKn852872E6365 107643K52E10873