Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
Bridgeklubben BFR » Torsdagsbridge 2019-02-07 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Torsdagsbridge 2019-02-07

Partävling, 12 bord, 24 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Agneta Danielsson - Ylva Papp

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 16, Fritiof Modig - Bernt Strömberg
15 Ö-1 -50 0 0% 0 0.0%106EK9873ED1095 32D1094E104K743
23 N+2 -200 9 41% 9 20.5%KD10653831098D3 Kn7952EKKn47642
Rond 2, som NS mot par 15, Ulla Berglund - Jeanette Jensen
33 V-1 100 20 91% 29 44.0%109652642E54E6 Kn5KKn1082KD8532
43NT V-1 100 21 95% 50 56.8%E1096K64293D106 8742Kn95Kn108EKn9
Rond 3, som ÖV mot par 14, Margareta Sandberg - Per Sandberg
52 N-2 200 20 91% 70 63.6%6DKn9E64K108642 K8543E742Kn73Kn
66NT Ö= 1440 20 91% 90 68.2%EKn93KD10KDKD76 KD7285E752E103
Rond 4, som NS mot par 13, Ann-Marie Norbäck - Britta Sundberg
75 Ö+1 -620 9 41% 99 64.3%Kn1065D97433DKn4 84KKn8652D7675
83NT S= 400 18 82% 117 66.5%K6Kn2Kn1093EDKn94 ED52K97E754106
Rond 5, som NS mot par 24, Anneli Sagersten - Björn Backlund
94 S= 420 12 55% 129 65.2%E652KD63K10843 KKn10987EDKn93D9
101NT Ö+1 -120 3 14% 132 60.1%8643EKDKnKn9665 10972974KD41087
Rond 6, som NS mot par 23, Kerstin Andersson - Per-Erik Andersson
113NT Ö+2 -460 12 55% 144 59.6%5EDKn936598732 DKn87621052Kn9D10
124 S-3 -300 4 18% 148 56.2%Kn4D74E9763E98 EK1073KKn92KDKn6
Rond 7, som ÖV mot par 22, Ingalill Eriksson - Bengt Eldered
133NT Ö= 600 18 82% 166 58.2%K85KD4Kn1075K64 D25K432EDKn982
145 V= 400 22 100% 188 61.1%KD93EKn3Kn97542 Kn5KKn1042104ED86
Rond 8, som ÖV mot par 21, Staffan Lindeborg - Ernst Lundgren
152 Ö-2 -100 16 73% 204 61.9%D1084DKn96342Kn10 KKn374D10973E63
163NT Ö= 600 20 91% 224 63.8%1064Kn3EDKn842K7 KKn32E10876K332
Rond 9, som NS mot par 20, Yngve Sundberg - Leif Persson
174 N+1 150 13 59% 237 63.5%Kn53E109752EKn82 EKD91075Kn64KD4
184D V-4 800 22 100% 259 65.5%E4Kn10929EK10532 D1073E743Kn4876
Rond 10, som NS mot par 19, Elisabeth Åström - Egon Bohman
192 N-1 -50 1 5% 260 62.3%10643EK9109ED62 KD21054E843987
204 Ö-1 100 17 77% 277 63.0%874K1052Kn106872 9638EK953K543
Rond 11, som NS mot par 18, Hans Selling - Tom Emanuelz
211 Ö+2 -140 8 36% 285 61.8%943KKn762E5432 Kn59765E10KKn1087
224 S+1 450 18 82% 303 62.7%E106EK8K5EKn1082 Kn9854376D10865
Rond 12, som NS mot par 17, Margareta Risell - Lilian Mårtensson
232 N+1 140 8 36% 311 61.5%EDKn10D109D9D954 764272EK732KKn
243NT S-1 -50 6 27% 317 60.1%KE106KD108754K9 D9DKn943Kn9DKn42