Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
Bridgeklubben BFR » Torsdagsbridge 2019-02-07 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Torsdagsbridge 2019-02-07

Partävling, 12 bord, 24 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Gunnel Modig - Britt Bergman

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 21, Staffan Lindeborg - Ernst Lundgren
14 Ö= -130 7 32% 7 32.0%KDKn946532D6Kn2 E875KKn87Kn5286
22NT N+1 150 10 45% 17 38.5%E942KKn104765K9 8ED76D32EKn1085
Rond 2, som NS mot par 20, Yngve Sundberg - Leif Persson
33 V+1 -170 10 45% 27 40.7%109652642E54E6 Kn5KKn1082KD8532
43NT V= -600 12 55% 39 44.2%E1096K64293D106 8742Kn95Kn108EKn9
Rond 3, som ÖV mot par 19, Elisabeth Åström - Egon Bohman
52NT S+1 -150 4 18% 43 39.0%6DKn9E64K108642 K8543E742Kn73Kn
66 Ö= 1430 11 50% 54 40.8%EKn93KD10KDKD76 KD7285E752E103
Rond 4, som ÖV mot par 18, Hans Selling - Tom Emanuelz
74 Ö+2 170 6 27% 60 38.9%EK32E10EKKn94K2 D9710852E109863
82NT S+1 -150 11 50% 71 40.2%Kn987E8653KK85 1043D104D862732
Rond 5, som NS mot par 17, Margareta Risell - Lilian Mårtensson
94 N= 420 12 55% 83 41.9%E652KD63K10843 KKn10987EDKn93D9
101NT Ö+1 -120 3 14% 86 39.1%8643EKDKnKn9665 10972974KD41087
Rond 6, som NS mot par 16, Fritiof Modig - Bernt Strömberg
115 V+1 -420 17 77% 103 42.5%5EDKn936598732 DKn87621052Kn9D10
123NT N= 600 18 82% 121 45.8%Kn4D74E9763E98 EK1073KKn92KDKn6
Rond 7, som NS mot par 15, Ulla Berglund - Jeanette Jensen
133 Ö= -110 8 36% 129 45.1%Kn1097109762ED73 E643EKn83986105
142 S+2 170 7 32% 136 44.1%D628765D9875K E1098743EK62103
Rond 8, som NS mot par 14, Margareta Sandberg - Per Sandberg
152NT N+2 180 12 55% 148 44.9%E652K1082EKn5D2 97E5K86K98754
164 S-1 -50 9 41% 157 44.6%D59541097510654 E987KD26EDKn98
Rond 9, som ÖV mot par 13, Ann-Marie Norbäck - Britta Sundberg
172 S-1 50 18 82% 175 46.8%7632EKDKn62K63 1084984D8310975
182 V= 90 16 73% 191 48.3%Kn98865K1065294 K652KDED873DKn
Rond 10, som NS mot par 24, Anneli Sagersten - Björn Backlund
191NT N+2 150 15 68% 206 49.3%10643EK9109ED62 KD21054E843987
204 Ö= -620 5 23% 211 48.0%874K1052Kn106872 9638EK953K543
Rond 11, som ÖV mot par 23, Kerstin Andersson - Per-Erik Andersson
211 Ö+1 110 9 41% 220 47.7%EKD107EK8D9596 862DKn10432843D
223NT N= -400 10 45% 230 47.5%KDD42EKn42K973 72Kn10953973D64
Rond 12, som NS mot par 22, Ingalill Eriksson - Bengt Eldered
231NT S+3 180 14 64% 244 48.3%EDKn10D109D9D954 764272EK732KKn
242 N+2 130 15 68% 259 49.1%KE106KD108754K9 D9DKn943Kn9DKn42