Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK S:t Erik » Måndagsbridgen 2019-06-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Måndagsbridgen 2019-06-17

Bricka 3

BK S:t Erik, Sverige 2019.06.17

Syd giv
Ö-V i zon
Kkn75
KD10
D83
852
96
E97
E9652
1064
ED103
kn8643
kn10
K9
842
52
K74
EDkn73

Optimalt kontrakt: 2NT S= 120
 NT
N76578
S75568
Ö67865
V57865
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lena Engman - Anita Brynje Lars Törnlund - Berit Wedsberg 1NT V-2 7 200 50.0/0.0
Peter Flodqvist - Adam Stokka Christina Lindahl Jenerot - Stefan Bäcklin 1NT S+1 2 120 47.0/3.0
Andreas Abragi - Eva Abragi Christina Torsslow - Elisabeth Nordling 1NT S+1 2 120 47.0/3.0
Eva Menzing - Måns Ekstrand Per-Olof Eriksson - Anders Walldov 3 V-1 2 100 43.0/7.0
Harry Hjort Warlenius - Ivar Lichtenstein Dan Lindblom - Gunnel Frykman 3 Ö-1 7 100 43.0/7.0
Peter Törnblom - Lars Magnusson Kenneth Hedström - Ulla Petterson 2 S= 2 90 40.0/10.0
Anita Deckel - Karin Wallin Walter Kegö - Ingvar Wiström Pass   38.0/12.0
Ann-Britt Carlén - Kerstin Källander Castor Mann - Lars Nilsson 3 N-1 3 -50 29.0/21.0
Seymour Eriksson - Birger Bogstag Dick Everskog - Fredrik Sandvall 3 N-1 3 -50 29.0/21.0
Claes Andreasson - Björn Rahmqvist Bernt Lundberg - Marie-Anne Olsson 1NT S-1 2 -50 29.0/21.0
Christer Bech - Åke Falkunge Lars Ekenlöv - Paul Iwarson 3 N-1 Kn -50 29.0/21.0
Solveig Willenhag - Sigbritt Israelson Maj-Lis Larsson - Börje Larsson 2 N-1 6 -50 29.0/21.0
Eva Mörk - Elisabeth Sokolowski Dag Ehrenpreis - Anna Karin Österberg 2NT N-1 3 -50 29.0/21.0
Eva Axling - Benkt Lundgren Peder Olrog - Måns Sjöqvist 1NT S-1 2 -50 29.0/21.0
Pär Ol-Mårs - Lars-Bertil Löfström Eila Törnroos - Birgitta Munck 3 S-1 E -50 29.0/21.0
Johan Säfsten - Anders Björkman Yvonne Flodqvist - Fredrik Hellkvist 3 N-2 3 -100 18.0/32.0
Kjell Pettersson - Tomoko Hansen Birgitta Lagerkranser - Monica Eriksson 3 N-2 Kn -100 18.0/32.0
Gunilla Fredriksson - Inga Bud Simon Hult - Per Molin 3 S-2 9 -100 18.0/32.0
Olle Fahlén - Tomas Clason Elisabeth Forsell - Rolf Norlin 1 Ö+1 8 -110 14.0/36.0
Margaret Eriksson - Marianne Karta Jan-Ove Hed - Bengt Sjöborg 1NT V+1 7 -120 12.0/38.0
Jan Larsson - Göran Ryman Unn Christine Vik - Cecilia Versteegh 3 Ö= E -140 8.0/42.0
Herbert v. Buxhoeveden - Svenn Krogstadholm Sidney Hage - Per Skoglund 2 Ö+1 D -140 8.0/42.0
Barbara Lane - Gunilla Seth Jane Ellner - Barbro Larshagen 2 Ö+1 5 -140 8.0/42.0
Elsie Zinelli - Åsa Albihn (FR) Monica Rothwell - (FR) Barry Rothwell 4 S-3 E -150 4.0/46.0
Eva Lundqvist - Per-Olof Sundén Ann-Christine Brask - Lars Janesköld 2 Ö+2 4 -170 1.0/49.0
Ulla-Britt Olsson - Bengt Gustafsson Ellis Wohlner - Nils Wikstad 2 Ö+2 8 -170 1.0/49.0
Folke Ljungström - Bengt Nilsson     - -/23.9