Kommande tävlingar
03/10 INSTÄLLD... Jubileumsguld
04/10 INSTÄLLD...BK Tre Sang - Jubil
24/10 SM Par Junior, direktfinal
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK S:t Erik » Måndagsbridgen 2019-06-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Måndagsbridgen 2019-06-17

Bricka 2

BK S:t Erik, Sverige 2019.06.17

Öst giv
N-S i zon
D
Dkn653
D10985
E3
E6
EK4
Kkn763
762
K98754
1098
E
Dkn10
kn1032
72
42
K9854

Optimalt kontrakt: 3 Ö= -140
 NT
N55545
S55545
Ö87798
V87798
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Claes Andreasson - Björn Rahmqvist Bernt Lundberg - Marie-Anne Olsson 4 Ö-2 4 100 48.0/2.0
Eva Axling - Benkt Lundgren Peder Olrog - Måns Sjöqvist 4 Ö-2 4 100 48.0/2.0
Andreas Abragi - Eva Abragi Christina Torsslow - Elisabeth Nordling 4 Ö-2 7 100 48.0/2.0
Ann-Britt Carlén - Kerstin Källander Castor Mann - Lars Nilsson 4 Ö-1 7 50 31.0/19.0
Seymour Eriksson - Birger Bogstag Dick Everskog - Fredrik Sandvall 4 Ö-1 7 50 31.0/19.0
Anita Deckel - Karin Wallin Walter Kegö - Ingvar Wiström 4 Ö-1 7 50 31.0/19.0
Jan Larsson - Göran Ryman Unn Christine Vik - Cecilia Versteegh 4 Ö-1 7 50 31.0/19.0
Eva Lundqvist - Per-Olof Sundén Ann-Christine Brask - Lars Janesköld 4 Ö-1 2 50 31.0/19.0
Peter Flodqvist - Adam Stokka Christina Lindahl Jenerot - Stefan Bäcklin 4 V-1 5 50 31.0/19.0
Elsie Zinelli - Åsa Albihn (FR) Monica Rothwell - (FR) Barry Rothwell 4 Ö-1 4 50 31.0/19.0
Johan Säfsten - Anders Björkman Yvonne Flodqvist - Fredrik Hellkvist 4 V-1 9 50 31.0/19.0
Christer Bech - Åke Falkunge Lars Ekenlöv - Paul Iwarson 4 Ö-1 7 50 31.0/19.0
Barbara Lane - Gunilla Seth Jane Ellner - Barbro Larshagen 4 Ö-1 7 50 31.0/19.0
Margaret Eriksson - Marianne Karta Jan-Ove Hed - Bengt Sjöborg 4 Ö-1 4 50 31.0/19.0
Eva Mörk - Elisabeth Sokolowski Dag Ehrenpreis - Anna Karin Österberg 4 Ö-1 7 50 31.0/19.0
Gunilla Fredriksson - Inga Bud Simon Hult - Per Molin 3NT Ö-1 4 50 31.0/19.0
Harry Hjort Warlenius - Ivar Lichtenstein Dan Lindblom - Gunnel Frykman 3 V-1 D 50 31.0/19.0
Lena Engman - Anita Brynje Lars Törnlund - Berit Wedsberg 1NT V= 3 -90 16.0/34.0
Pär Ol-Mårs - Lars-Bertil Löfström Eila Törnroos - Birgitta Munck 2 Ö= 7 -110 14.0/36.0
Olle Fahlén - Tomas Clason Elisabeth Forsell - Rolf Norlin 2 Ö+1 7 -140 9.0/41.0
Kjell Pettersson - Tomoko Hansen Birgitta Lagerkranser - Monica Eriksson 3 Ö= 7 -140 9.0/41.0
Solveig Willenhag - Sigbritt Israelson Maj-Lis Larsson - Börje Larsson 3 Ö= 7 -140 9.0/41.0
Peter Törnblom - Lars Magnusson Kenneth Hedström - Ulla Petterson 3 V= 7 -140 9.0/41.0
Herbert v. Buxhoeveden - Svenn Krogstadholm Sidney Hage - Per Skoglund 2NT V+1 D -150 4.0/46.0
Eva Menzing - Måns Ekstrand Per-Olof Eriksson - Anders Walldov 3 N-3 E -300 1.0/49.0
Ulla-Britt Olsson - Bengt Gustafsson Ellis Wohlner - Nils Wikstad 3 N-3 E -300 1.0/49.0
Folke Ljungström - Bengt Nilsson     - -/23.9