Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK S:t Erik » Måndagsbridgen 2019-06-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Måndagsbridgen 2019-06-17

Bricka 20

BK S:t Erik, Sverige 2019.06.17

Väst giv
alla i zon
EK73
KD965

Dkn64
kn92
kn84
kn832
E95
854
732
EK65
832
D106
E10
D10974
K107

Optimalt kontrakt: 6 N= 1430
 NT
N119121210
S119121210
Ö14113
V14113
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ann-Britt Carlén - Kerstin Källander Peter Flodqvist - Adam Stokka 3NT N+3 8 690 44.0/6.0
(FR) Monica Rothwell - (FR) Barry Rothwell Dick Everskog - Fredrik Sandvall 3NT S+3 Kn 690 44.0/6.0
Eva Lundqvist - Per-Olof Sundén Jan Larsson - Göran Ryman 3NT S+3 2 690 44.0/6.0
Lena Engman - Anita Brynje Lars Ekenlöv - Paul Iwarson 3NT S+3 4 690 44.0/6.0
Maj-Lis Larsson - Börje Larsson Kjell Pettersson - Tomoko Hansen 3NT S+3 2 690 44.0/6.0
Jan-Ove Hed - Bengt Sjöborg Dag Ehrenpreis - Anna Karin Österberg 3NT S+3 5 690 44.0/6.0
Eva Axling - Benkt Lundgren Christina Torsslow - Elisabeth Nordling 3NT S+3 E 690 44.0/6.0
Christina Lindahl Jenerot - Stefan Bäcklin Elsie Zinelli - Åsa Albihn 4 N+2 E 680 34.0/16.0
Johan Säfsten - Anders Björkman Lars Törnlund - Berit Wedsberg 4 N+2 E 680 34.0/16.0
Christer Bech - Åke Falkunge Herbert v. Buxhoeveden - Svenn Krogstadholm 4 S+2 8 680 34.0/16.0
Ann-Christine Brask - Lars Janesköld Bernt Lundberg - Marie-Anne Olsson 3NT S+2 5 660 28.0/22.0
Yvonne Flodqvist - Fredrik Hellkvist Eva Menzing - Måns Ekstrand 3NT S+2 2 660 28.0/22.0
Olle Fahlén - Tomas Clason Ellis Wohlner - Nils Wikstad 3NT S+2 2 660 28.0/22.0
Simon Hult - Per Molin Peder Olrog - Måns Sjöqvist 5 N= K 650 23.0/27.0
Harry Hjort Warlenius - Ivar Lichtenstein Gunilla Fredriksson - Inga Bud 4 N+1 E 650 23.0/27.0
Unn Christine Vik - Cecilia Versteegh Anita Deckel - Karin Wallin 3NT S+1 E 630 18.0/32.0
Per-Olof Eriksson - Anders Walldov Barbara Lane - Gunilla Seth 3NT S+1 5 630 18.0/32.0
Sidney Hage - Per Skoglund Jane Ellner - Barbro Larshagen 3NT S+1 5 630 18.0/32.0
Claes Andreasson - Björn Rahmqvist Walter Kegö - Ingvar Wiström 3NT S= 2 600 10.0/40.0
Birgitta Lagerkranser - Monica Eriksson Eva Mörk - Elisabeth Sokolowski 3NT S= 5 600 10.0/40.0
Solveig Willenhag - Sigbritt Israelson Elisabeth Forsell - Rolf Norlin 3NT S= 3 600 10.0/40.0
Ulla-Britt Olsson - Bengt Gustafsson Margaret Eriksson - Marianne Karta 3NT S= 5 600 10.0/40.0
Pär Ol-Mårs - Lars-Bertil Löfström Folke Ljungström - Bengt Nilsson 3NT N= 4 600 10.0/40.0
Dan Lindblom - Gunnel Frykman Peter Törnblom - Lars Magnusson 3 N+3 K 230 3.0/47.0
Andreas Abragi - Eva Abragi Eila Törnroos - Birgitta Munck 2 N+4 E 230 3.0/47.0
Castor Mann - Lars Nilsson Seymour Eriksson - Birger Bogstag 2NT S+1 2 150 0.0/50.0
Kenneth Hedström - Ulla Petterson     - 25.5/-