Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK S:t Erik » Måndagsbridgen 2019-06-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Måndagsbridgen 2019-06-17

Bricka 21

BK S:t Erik, Sverige 2019.06.17

Nord giv
N-S i zon
E10
Ekn732
D4
D832
K96542
5
Ekn72
106
Dkn
K64
10963
kn974
873
D1098
K85
EK5

Optimalt kontrakt: 4D Ö-3 500
 NT
N961067
S961067
Ö47374
V47374
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johan Säfsten - Anders Björkman Lars Törnlund - Berit Wedsberg 4 N+1 Kn 650 49.0/1.0
Birgitta Lagerkranser - Monica Eriksson Eva Mörk - Elisabeth Sokolowski 4 N+1 10 650 49.0/1.0
Christina Lindahl Jenerot - Stefan Bäcklin Elsie Zinelli - Åsa Albihn 4 N= D 620 32.0/18.0
Ann-Christine Brask - Lars Janesköld Bernt Lundberg - Marie-Anne Olsson 4 N= D 620 32.0/18.0
Claes Andreasson - Björn Rahmqvist Walter Kegö - Ingvar Wiström 4 N= D 620 32.0/18.0
Castor Mann - Lars Nilsson Seymour Eriksson - Birger Bogstag 4 N= D 620 32.0/18.0
Christer Bech - Åke Falkunge Herbert v. Buxhoeveden - Svenn Krogstadholm 4 N= D 620 32.0/18.0
Sidney Hage - Per Skoglund Jane Ellner - Barbro Larshagen 4 N= D 620 32.0/18.0
Olle Fahlén - Tomas Clason Ellis Wohlner - Nils Wikstad 4 N= 10 620 32.0/18.0
Maj-Lis Larsson - Börje Larsson Kjell Pettersson - Tomoko Hansen 4 N= D 620 32.0/18.0
Solveig Willenhag - Sigbritt Israelson Elisabeth Forsell - Rolf Norlin 4 N= D 620 32.0/18.0
Ulla-Britt Olsson - Bengt Gustafsson Margaret Eriksson - Marianne Karta 4 N= D 620 32.0/18.0
Jan-Ove Hed - Bengt Sjöborg Dag Ehrenpreis - Anna Karin Österberg 4 N= D 620 32.0/18.0
Dan Lindblom - Gunnel Frykman Peter Törnblom - Lars Magnusson 4 N= D 620 32.0/18.0
Andreas Abragi - Eva Abragi Eila Törnroos - Birgitta Munck 4 N= D 620 32.0/18.0
Pär Ol-Mårs - Lars-Bertil Löfström Folke Ljungström - Bengt Nilsson 4 N= 10 620 32.0/18.0
Harry Hjort Warlenius - Ivar Lichtenstein Gunilla Fredriksson - Inga Bud 4 N= D 620 32.0/18.0
Lena Engman - Anita Brynje Lars Ekenlöv - Paul Iwarson 4D V-3 E 500 16.0/34.0
(FR) Monica Rothwell - (FR) Barry Rothwell Dick Everskog - Fredrik Sandvall 4D V-2 E 300 13.0/37.0
Unn Christine Vik - Cecilia Versteegh Anita Deckel - Karin Wallin 5D V-2 E 300 13.0/37.0
Per-Olof Eriksson - Anders Walldov Barbara Lane - Gunilla Seth 3 N+2 10 200 10.0/40.0
Ann-Britt Carlén - Kerstin Källander Peter Flodqvist - Adam Stokka 4 V-2 E 100 6.0/44.0
Eva Lundqvist - Per-Olof Sundén Jan Larsson - Göran Ryman 4D V-1 E 100 6.0/44.0
Eva Axling - Benkt Lundgren Christina Torsslow - Elisabeth Nordling 4D V-1 E 100 6.0/44.0
Simon Hult - Per Molin Peder Olrog - Måns Sjöqvist 5 N-1 D -100 2.0/48.0
Yvonne Flodqvist - Fredrik Hellkvist Eva Menzing - Måns Ekstrand 5 N-2 D -200 0.0/50.0
Kenneth Hedström - Ulla Petterson     - 25.5/-