Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK S:t Erik » Måndagsbridgen 2019-06-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Måndagsbridgen 2019-06-17

Bricka 18

BK S:t Erik, Sverige 2019.06.17

Öst giv
N-S i zon
E985
kn84
53
kn954
KDkn
D962
1086
K63
76432
K73
Ekn9
E2
10
E105
KD742
D1087

Optimalt kontrakt: 2 Ö= -110
 NT
N87556
S87556
Ö46787
V46786
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Christina Lindahl Jenerot - Stefan Bäcklin Walter Kegö - Ingvar Wiström 3 Ö-3 E 150 50.0/0.0
Jan Larsson - Göran Ryman Peter Flodqvist - Adam Stokka 3NT Ö-2 8 100 48.0/2.0
Seymour Eriksson - Birger Bogstag Eva Lundqvist - Per-Olof Sundén 3 Ö-1 10 50 39.0/11.0
Ann-Christine Brask - Lars Janesköld Elsie Zinelli - Åsa Albihn 3 Ö-1 5 50 39.0/11.0
Lars Ekenlöv - Paul Iwarson Johan Säfsten - Anders Björkman 3 Ö-1 5 50 39.0/11.0
Lena Engman - Anita Brynje Barbara Lane - Gunilla Seth 2NT Ö-1 2 50 39.0/11.0
Sidney Hage - Per Skoglund Eva Menzing - Måns Ekstrand 4 Ö-1 K 50 39.0/11.0
Margaret Eriksson - Marianne Karta Elisabeth Forsell - Rolf Norlin 4 Ö-1 K 50 39.0/11.0
Jan-Ove Hed - Bengt Sjöborg Kjell Pettersson - Tomoko Hansen 3 Ö-1 K 50 39.0/11.0
Kenneth Hedström - Ulla Petterson Peder Olrog - Måns Sjöqvist 3 Ö-1 8 50 39.0/11.0
Ellis Wohlner - Nils Wikstad Solveig Willenhag - Sigbritt Israelson 1 V= 5 -80 30.0/20.0
Herbert v. Buxhoeveden - Svenn Krogstadholm Lars Törnlund - Berit Wedsberg 2 V= 5 -110 25.0/25.0
Olle Fahlén - Tomas Clason Eva Mörk - Elisabeth Sokolowski 2 Ö= K -110 25.0/25.0
Gunilla Fredriksson - Inga Bud Eila Törnroos - Birgitta Munck 2 Ö= K -110 25.0/25.0
Dan Lindblom - Gunnel Frykman Folke Ljungström - Bengt Nilsson 2 Ö= K -110 25.0/25.0
Ann-Britt Carlén - Kerstin Källander Bernt Lundberg - Marie-Anne Olsson 2 Ö+1 K -140 13.0/37.0
Castor Mann - Lars Nilsson Anita Deckel - Karin Wallin 3 Ö= K -140 13.0/37.0
Dick Everskog - Fredrik Sandvall Claes Andreasson - Björn Rahmqvist 3 Ö= 10 -140 13.0/37.0
Unn Christine Vik - Cecilia Versteegh (FR) Monica Rothwell - (FR) Barry Rothwell 3 Ö= K -140 13.0/37.0
Jane Ellner - Barbro Larshagen Per-Olof Eriksson - Anders Walldov 3 Ö= 5 -140 13.0/37.0
Dag Ehrenpreis - Anna Karin Österberg Birgitta Lagerkranser - Monica Eriksson 2 Ö+1 K -140 13.0/37.0
Ulla-Britt Olsson - Bengt Gustafsson Maj-Lis Larsson - Börje Larsson 3 Ö= 10 -140 13.0/37.0
Eva Axling - Benkt Lundgren Harry Hjort Warlenius - Ivar Lichtenstein 3 Ö= 7 -140 13.0/37.0
Andreas Abragi - Eva Abragi Peter Törnblom - Lars Magnusson 2D S-1 K -200 4.0/46.0
Christina Torsslow - Elisabeth Nordling Simon Hult - Per Molin 3NT Ö= 2 -400 2.0/48.0
Christer Bech - Åke Falkunge Yvonne Flodqvist - Fredrik Hellkvist 5D N-3 2 -800 0.0/50.0
Pär Ol-Mårs - Lars-Bertil Löfström     - -/27.5