Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK S:t Erik » Måndagsbridgen 2019-06-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Måndagsbridgen 2019-06-17

Bricka 16

BK S:t Erik, Sverige 2019.06.17

Väst giv
Ö-V i zon
EK72
KDkn5
D7
1074
1086
962
kn94
EDkn8
kn953
E874
K65
65
D4
103
E10832
K932

Optimalt kontrakt: 2NT N= 120
 NT
N87788
S87888
Ö56555
V56555
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ann-Christine Brask - Lars Janesköld Elsie Zinelli - Åsa Albihn 3NT N+1 5 430 48.0/2.0
Lena Engman - Anita Brynje Barbara Lane - Gunilla Seth 3NT N+1 7 430 48.0/2.0
Gunilla Fredriksson - Inga Bud Eila Törnroos - Birgitta Munck 3NT N+1 4 430 48.0/2.0
Jan Larsson - Göran Ryman Peter Flodqvist - Adam Stokka 3NT N= 3 400 44.0/6.0
Margaret Eriksson - Marianne Karta Elisabeth Forsell - Rolf Norlin 1NT S+3 10 180 42.0/8.0
Christer Bech - Åke Falkunge Yvonne Flodqvist - Fredrik Hellkvist 1NT N+2 7 150 39.0/11.0
Dag Ehrenpreis - Anna Karin Österberg Birgitta Lagerkranser - Monica Eriksson 2NT N+1 7 150 39.0/11.0
Ann-Britt Carlén - Kerstin Källander Bernt Lundberg - Marie-Anne Olsson 2NT N= 3 120 31.0/19.0
Christina Lindahl Jenerot - Stefan Bäcklin Walter Kegö - Ingvar Wiström 2NT N= 5 120 31.0/19.0
Olle Fahlén - Tomas Clason Eva Mörk - Elisabeth Sokolowski 2NT N= 3 120 31.0/19.0
Jan-Ove Hed - Bengt Sjöborg Kjell Pettersson - Tomoko Hansen 2NT N= 4 120 31.0/19.0
Dan Lindblom - Gunnel Frykman Folke Ljungström - Bengt Nilsson 2NT N= 3 120 31.0/19.0
Eva Axling - Benkt Lundgren Harry Hjort Warlenius - Ivar Lichtenstein 2NT N= 5 120 31.0/19.0
Jane Ellner - Barbro Larshagen Per-Olof Eriksson - Anders Walldov 2 N= 5 90 24.0/26.0
Unn Christine Vik - Cecilia Versteegh (FR) Monica Rothwell - (FR) Barry Rothwell 2NT N-1 4 -50 18.0/32.0
Lars Ekenlöv - Paul Iwarson Johan Säfsten - Anders Björkman 2NT N-1 6 -50 18.0/32.0
Sidney Hage - Per Skoglund Eva Menzing - Måns Ekstrand 3NT N-1 5 -50 18.0/32.0
Ulla-Britt Olsson - Bengt Gustafsson Maj-Lis Larsson - Börje Larsson 3NT N-1 3 -50 18.0/32.0
Kenneth Hedström - Ulla Petterson Peder Olrog - Måns Sjöqvist 2NT N-1 5 -50 18.0/32.0
Seymour Eriksson - Birger Bogstag Eva Lundqvist - Per-Olof Sundén 3NT N-2 4 -100 6.0/44.0
Castor Mann - Lars Nilsson Anita Deckel - Karin Wallin 3NT S-2 2 -100 6.0/44.0
Dick Everskog - Fredrik Sandvall Claes Andreasson - Björn Rahmqvist 3NT N-2 3 -100 6.0/44.0
Herbert v. Buxhoeveden - Svenn Krogstadholm Lars Törnlund - Berit Wedsberg 2NT N-2 4 -100 6.0/44.0
Ellis Wohlner - Nils Wikstad Solveig Willenhag - Sigbritt Israelson 2NT N-2 3 -100 6.0/44.0
Andreas Abragi - Eva Abragi Peter Törnblom - Lars Magnusson 2NT N-2 8 -100 6.0/44.0
Christina Torsslow - Elisabeth Nordling Simon Hult - Per Molin 3NT N-2 5 -100 6.0/44.0
Pär Ol-Mårs - Lars-Bertil Löfström     - -/27.5