Kommande tävlingar
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
16/07 INSTÄLLD - Walthers Bildelar G
24/07 SM Par Dam - Omgång 1
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK S:t Erik » Måndagsbridgen 2019-06-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Måndagsbridgen 2019-06-17

Bricka 12

BK S:t Erik, Sverige 2019.06.17

Väst giv
N-S i zon
Ekn876
K10
6543
52
D932
E86
E107
kn43
K4
kn43
KDkn982
ED
105
D9752

K109876

Optimalt kontrakt: 4NT V= -430
 NT
N93753
S93753
Ö4106710
V4106710
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan-Ove Hed - Bengt Sjöborg Olle Fahlén - Tomas Clason 5 Ö-1 7 50 50.0/0.0
Peter Törnblom - Lars Magnusson Eva Axling - Benkt Lundgren 2 Ö+1 7 -110 48.0/2.0
Dick Everskog - Fredrik Sandvall Ann-Christine Brask - Lars Janesköld 2 Ö+2 10 -130 41.0/9.0
Per-Olof Eriksson - Anders Walldov Lars Ekenlöv - Paul Iwarson 2 Ö+2 10 -130 41.0/9.0
Lars Törnlund - Berit Wedsberg Jane Ellner - Barbro Larshagen 3 Ö+1 6 -130 41.0/9.0
Birgitta Lagerkranser - Monica Eriksson Ellis Wohlner - Nils Wikstad 2 Ö+2 7 -130 41.0/9.0
Eva Mörk - Elisabeth Sokolowski Solveig Willenhag - Sigbritt Israelson 3 Ö+1 6 -130 41.0/9.0
Gunilla Fredriksson - Inga Bud Folke Ljungström - Bengt Nilsson 3 Ö+1 10 -130 41.0/9.0
Sidney Hage - Per Skoglund Lena Engman - Anita Brynje 3 Ö+2 10 -150 34.0/16.0
Ann-Britt Carlén - Kerstin Källander Walter Kegö - Ingvar Wiström 3NT V= E -400 29.0/21.0
Elisabeth Forsell - Rolf Norlin Dag Ehrenpreis - Anna Karin Österberg 3 N-4 K -400 29.0/21.0
Kenneth Hedström - Ulla Petterson Christina Torsslow - Elisabeth Nordling 5 Ö= 9 -400 29.0/21.0
Pär Ol-Mårs - Lars-Bertil Löfström Simon Hult - Per Molin 3NT Ö= 5 -400 29.0/21.0
Christina Lindahl Jenerot - Stefan Bäcklin Unn Christine Vik - Cecilia Versteegh 3NT V+1 5 -430 14.0/36.0
(FR) Monica Rothwell - (FR) Barry Rothwell Eva Lundqvist - Per-Olof Sundén 3NT V+1 6 -430 14.0/36.0
Claes Andreasson - Björn Rahmqvist Castor Mann - Lars Nilsson 3NT Ö+1 10 -430 14.0/36.0
Anita Deckel - Karin Wallin Peter Flodqvist - Adam Stokka 3NT V+1 6 -430 14.0/36.0
Herbert v. Buxhoeveden - Svenn Krogstadholm Yvonne Flodqvist - Fredrik Hellkvist 3NT V+1 6 -430 14.0/36.0
Christer Bech - Åke Falkunge Eva Menzing - Måns Ekstrand 3NT V+1 6 -430 14.0/36.0
Barbara Lane - Gunilla Seth Johan Säfsten - Anders Björkman 3NT Ö+1 7 -430 14.0/36.0
Margaret Eriksson - Marianne Karta Maj-Lis Larsson - Börje Larsson 3NT V+1 5 -430 14.0/36.0
Ulla-Britt Olsson - Bengt Gustafsson Kjell Pettersson - Tomoko Hansen 3NT Ö+1 7 -430 14.0/36.0
Dan Lindblom - Gunnel Frykman Peder Olrog - Måns Sjöqvist 3NT Ö+1 7 -430 14.0/36.0
Eila Törnroos - Birgitta Munck Harry Hjort Warlenius - Ivar Lichtenstein 3NT V+1 6 -430 14.0/36.0
Elsie Zinelli - Åsa Albihn Jan Larsson - Göran Ryman 3NT Ö+2 8 -460 2.0/48.0
Seymour Eriksson - Birger Bogstag Bernt Lundberg - Marie-Anne Olsson 4D Ö= 10 -510 0.0/50.0
Andreas Abragi - Eva Abragi     - -/26.3