Kommande tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
Rapporterade tävlingar
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
Uppsalabridgen » IAF Uppsala lagguld Rond 8 [Föregående]  [Alla givar]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Uppsalabridgen

IAF Uppsala lagguld Rond 8

Bricka 18

Uppsalabridgen, Sverige 2018.11.17

Öst giv
N-S i zon
D3
632
EKkn53
Dkn10
kn74
K
10742
E8632
E852
Dkn974
D86
7
K1096
E1085
9
K954

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Tommy Gullberg - Anders Morath Lennart Kjellman - Erik Sjöstrand 3NT N+1 D 630 275/-275
Markus Hedström - Torbjörn Olsson Urban Björklund - Per-Erik Jansson 3NT S+1 4 630 275/-275
Lars Ericson - Bo Ericson Pontus Karlsson - Peggy Nyholm 3NT N= D 600 261/-261
Tommi Ramstedt - Erik Gulliksson Cristina Ringström - Per Gjellan 3NT N= D 600 261/-261
Anders Ljungblad - Peter Nuoristo Erik Fryklund - Johnny Blid 3NT S= E 600 261/-261
Kristin Nedlich - Emanuel Unge K-G Wanngård - Mattias Jonsson 1D V-2 E 300 89/-89
PG Eliasson - Gunnar Elmroth Johannes Matsson - Peter Swensson 3 V-4 E 200 27/-27
Björn Wenneberg - Göran Selldén Jonas Petersson - Jan Selberg 1NT N+3 D 180 14/-14
Arne Ericson - Leif Björkman Börje Liljekvist - Harry Schüssler 1NT N+3 D 180 14/-14
Mikael Grönkvist - Teo Bodin Henrik Wegnelius - Peter Görnandt 2NT N+2 D 180 14/-14
Ia Börling - Linnea Edlund Sture Rundgren - Gabor Barath 2NT N+2 D 180 14/-14
Mattias Weiler - Andreas Abragi Göran Rångevall - Anders Lövling 1NT N+3 D 180 14/-14
Peter Bertheau - Markus Bertheau Christer Bjäring - Rune Pettersson 1NT N+2 2 150 -11/11
Göran Westin - Mikael Björin Alexander Sandin - Thomas Karlsson 2 V-3 D 150 -11/11
Magnus Ekman - Peter Carlsson Per Larsson - Christian Carlsson 1NT N+2 5 150 -11/11
Niklas Warne - Krister Ahlesved Linus Dahlström - Sanna Clementsson 1NT S+1 K 120 -36/36
Rolf Westman - Lars Olsson Gunnar Sjökvist - Håkan Johansson 3 N= D 110 -40/40
Gullvi Högberg - Sören Lennartsson Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack Efraimsson 2 Ö-2 9 100 -51/51
Kjell Staffas - Jan Matsson Frank Westman - Lars Ramquist 2 Ö-2 9 100 -51/51
Michael Lemborn - Tore Stormo Thomas Ivarsson - Joakim Nordlindh 2 N= 7 90 -57/57
Fredrik Jarlvik - Tatyana Trendafilova Johan Säfsten - Per-Erik Malmström 2 N= 7 90 -57/57
Elisabeth Stanley - Hernando Slottsdahl Mårten Gustawsson - Johnny Östberg 2 N= 7 90 -57/57
Hans Kvick - Christer Eriksson Lars Marjoniemi - Peter Forsberg 2 N= 7 90 -57/57
Stefan Jönsson - Patrik Johansson Lars Jansson - Tobias Bende Pass   -123/123
Daniel Eriksson - Hans-Ove Sandin Simon Hult - Tommy Bergdahl Pass   -123/123
Björn Dellenmark - Evert Samuelsson Robert Larsson - Mats Johansson Pass   -123/123
Per Östlund Mitchell - Robert Bäck Carl Engholm - Göran Sperber Pass   -123/123
Linda Sandberg - Klara Asplund Peter Backlund - Madeleine Swanström Pass   -123/123
Björn Alenfalk - Ulf Nohrén Suzanne Lemborn - Lars Kennethsson 2 N-1 7 -100 -180/180
Dan Granberg - Marcus Hjelte Björn Thalén - Björn Sörling 2 N-3 7 -300 -285/285