Kommande tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
Rapporterade tävlingar
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
Uppsalabridgen » IAF Uppsala lagguld Rond 8 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Uppsalabridgen

IAF Uppsala lagguld Rond 8

Bricka 17

Uppsalabridgen, Sverige 2018.11.17

Nord giv
ingen i zon
kn863
K2
K952
Ekn3
E1097
D8
8763
1085
D5
kn106543
kn
K942
K42
E97
ED104
D76

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Rolf Westman - Lars Olsson Gunnar Sjökvist - Håkan Johansson 3NT S+1 9 430 198/-198
Fredrik Jarlvik - Tatyana Trendafilova Johan Säfsten - Per-Erik Malmström 3NT S+1 10 430 198/-198
Per Östlund Mitchell - Robert Bäck Carl Engholm - Göran Sperber 3NT S+1 9 430 198/-198
Göran Westin - Mikael Björin Alexander Sandin - Thomas Karlsson 3NT S+1 9 430 198/-198
Mikael Grönkvist - Teo Bodin Henrik Wegnelius - Peter Görnandt 3NT S+1 9 430 198/-198
Kjell Staffas - Jan Matsson Frank Westman - Lars Ramquist 3NT N+1 5 430 198/-198
Hans Kvick - Christer Eriksson Lars Marjoniemi - Peter Forsberg 3NT S+1 7 430 198/-198
Tommi Ramstedt - Erik Gulliksson Cristina Ringström - Per Gjellan 3NT S= 9 400 186/-186
Björn Dellenmark - Evert Samuelsson Robert Larsson - Mats Johansson 3NT S= 9 400 186/-186
PG Eliasson - Gunnar Elmroth Johannes Matsson - Peter Swensson 3NT S= D 400 186/-186
Elisabeth Stanley - Hernando Slottsdahl Mårten Gustawsson - Johnny Östberg 3NT S= 9 400 186/-186
Ia Börling - Linnea Edlund Sture Rundgren - Gabor Barath 3NT S= D 400 186/-186
Stefan Jönsson - Patrik Johansson Lars Jansson - Tobias Bende 3NT S-1 D -50 -92/92
Gullvi Högberg - Sören Lennartsson Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack Efraimsson 3NT N-1 4 -50 -92/92
Björn Wenneberg - Göran Selldén Jonas Petersson - Jan Selberg 3NT S-1 D -50 -92/92
Markus Hedström - Torbjörn Olsson Urban Björklund - Per-Erik Jansson 3NT N-1 5 -50 -92/92
Magnus Ekman - Peter Carlsson Per Larsson - Christian Carlsson 3NT S-1 5 -50 -92/92
Mattias Weiler - Andreas Abragi Göran Rångevall - Anders Lövling 3NT S-1 D -50 -92/92
Linda Sandberg - Klara Asplund Peter Backlund - Madeleine Swanström 3NT S-1 D -50 -92/92
Daniel Eriksson - Hans-Ove Sandin Simon Hult - Tommy Bergdahl 3NT S-2 8 -100 -137/137
Tommy Gullberg - Anders Morath Lennart Kjellman - Erik Sjöstrand 3NT S-2 D -100 -137/137
Anders Ljungblad - Peter Nuoristo Erik Fryklund - Johnny Blid 3NT N-2 5 -100 -137/137
Peter Bertheau - Markus Bertheau Christer Bjäring - Rune Pettersson 3NT S-2 D -100 -137/137
Arne Ericson - Leif Björkman Börje Liljekvist - Harry Schüssler 3NT N-2 5 -100 -137/137
Björn Alenfalk - Ulf Nohrén Suzanne Lemborn - Lars Kennethsson 3NT N-2 4 -100 -137/137
Niklas Warne - Krister Ahlesved Linus Dahlström - Sanna Clementsson 3NT S-2 D -100 -137/137
Dan Granberg - Marcus Hjelte Björn Thalén - Björn Sörling 3NT S-2 6 -100 -137/137
Kristin Nedlich - Emanuel Unge K-G Wanngård - Mattias Jonsson 3NT N-3 4 -150 -164/164
Michael Lemborn - Tore Stormo Thomas Ivarsson - Joakim Nordlindh 3NT S-4 D -200 -196/196
Lars Ericson - Bo Ericson Pontus Karlsson - Peggy Nyholm 3NT N-5 4 -250 -216/216