Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
Svenska Bridgeförbundet » SM Par Open - Final - Omgång 5 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

SM Par Open - Final - Omgång 5

Bricka 99

Sveriges Bridgeförbund, Sverige 2019.08.04

Syd giv
Ö-V i zon
E9532
kn97
kn84
53
K108
KD4
D1095
E87
D6
E62
72
KDkn1062
kn74
10853
EK63
94

Optimalt kontrakt: 4NT V= -630
 NT
N34453
S34453
Ö1099810
V1099810
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johan Grönkvist - Thomas Brehmer Eva Gunnarsson - Nils Åhlén 3NT V+1 2 -630 38/12
Kenneth Wallin - Pasi Kallio Ronny Ovesson Ejnell - Jan-Erik Åsmo 3NT V+1 5 -630 38/12
Tommy Johansson - Ulf Backman Björn Alenfalk - Hans Kvick 3NT V+1 2 -630 38/12
Mats Pettersson - Johan Bennet Bo Sundström - Carina Sjöblom 4NT Ö= 7 -630 38/12
Lars Kennethsson - Per Jansson Tatyana Trendafilova - Fredrik Jarlvik 3NT V+1 2 -630 38/12
Johnny Petersson - Henrik Sällberg Frank Westman - Lars Ramquist 3NT V+1 3 -630 38/12
Urban Finnsson - Pierre Thunström Thomas Karlsson - Morgan Svensson 3NT V+1 2 -630 38/12
Gunnar Elmroth - PG Eliasson Markus Bengtsson - Lars-Anders Callenberg 3NT V+1 3 -630 38/12
Anders Landmark - Leif Lundberg Jan Geiborg - Jaan Heinlo 3NT V+1 2 -630 38/12
Mikael Westerlund - Tomas Börgesson Annette Antonsson - Jan-Olof Eriksson 3NT V+1 2 -630 38/12
Staffan Hedman - Emil Tibblin Tomas Andgren - Per Sjöberg 3NT V+1 3 -630 38/12
Jan Enarsson - Torgny Carlsson Mikael Johansson - Kenneth Hallgren 3NT V+1 2 -630 38/12
Maria Grönkvist - Rolf Selander Henry Franzén - Bengt-Göran Olofsson 3NT Ö+1 5 -630 38/12
UllaBritt Goldberg - Lars Goldberg Thomas Johansson - Hans Bogeskär 3NT V+2 2 -660 13/37
Christian Carlsson - Sören Lennartsson Helena Strömberg - Dan Bylund 3NT V+2 2 -660 13/37
Olof Bergström - Jan-Erik Thomasson Agneta Oppenstam - Håkan Nilsson 3NT V+2 2 -660 13/37
Mats Sjöberg - Håkan Strääf Daniel Gustafsson - Per-Inge Helmertz 3NT V+2 2 -660 13/37
Benny Olsson - Roger Nyman Johnny Östberg - Tommy Bergdahl 3NT V+2 3 -660 13/37
Dan Granberg - Marcus Hjelte Pierre Carbonnier - Håkan Tjärnemo 3NT V+2 2 -660 13/37
Björn Sörling - Bo Roos Torbjörn Nyberg - Bo Petersson 3NT V+2 7 -660 13/37
Markus Hedström - Alf Dahlgren Sanna Clementsson - Fredrik Nyström 3NT V+2 2 -660 13/37
Jan Selberg - Olle Wademark Ulf Nohrén - Anders Blomé 3NT V+2 3 -660 13/37
Solveig Byström - Eva Czajkowski Nils-Erik Ekholm - Ingemar Henrysson 3NT V+2 2 -660 13/37
Kent Hidsjö - Tony Lindblom Gunnar Sjökvist - Håkan Johansson 3NT Ö+2 2 -660 13/37
Hans Bengtsson - Roger Rundkvist Pontus Silow - Erik Bergengren 3NT V+2 2 -660 13/37
Jan Gutenwik - Linus Dahlström Kjell Hedman - Christer Eriksson 4D N-4 K -800 0/50