Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
Svenska Bridgeförbundet » SM Par Open - Final - Omgång 5 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

SM Par Open - Final - Omgång 5

Bricka 100

Sveriges Bridgeförbund, Sverige 2019.08.04

Väst giv
alla i zon
K
KD8
D10962
D1096
Dkn9864
7653
K
54
E73
92
kn8754
E83
1052
Ekn104
E3
Kkn72

Optimalt kontrakt: 3 N= 140
 NT
N109956
S109956
Ö24377
V24377
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Dan Granberg - Marcus Hjelte Pierre Carbonnier - Håkan Tjärnemo 4 S= D 620 47/3
Jan Enarsson - Torgny Carlsson Mikael Johansson - Kenneth Hallgren 4 S= D 620 47/3
Hans Bengtsson - Roger Rundkvist Pontus Silow - Erik Bergengren 4 S= D 620 47/3
Maria Grönkvist - Rolf Selander Henry Franzén - Bengt-Göran Olofsson 4 S= D 620 47/3
Benny Olsson - Roger Nyman Johnny Östberg - Tommy Bergdahl 5 N= E 600 39/11
Jan Gutenwik - Linus Dahlström Kjell Hedman - Christer Eriksson 5 S= D 600 39/11
Björn Sörling - Bo Roos Torbjörn Nyberg - Bo Petersson 5 S= D 600 39/11
Kent Hidsjö - Tony Lindblom Gunnar Sjökvist - Håkan Johansson 5 N= E 600 39/11
Kenneth Wallin - Pasi Kallio Ronny Ovesson Ejnell - Jan-Erik Åsmo 3D V-1 K 200 32/18
Christian Carlsson - Sören Lennartsson Helena Strömberg - Dan Bylund 3 Ö-2 3 200 32/18
Anders Landmark - Leif Lundberg Jan Geiborg - Jaan Heinlo 3 S+2 D 200 32/18
Tommy Johansson - Ulf Backman Björn Alenfalk - Hans Kvick 4 N+1 9 150 27/23
Jan Selberg - Olle Wademark Ulf Nohrén - Anders Blomé 3 S+2 D 150 27/23
Staffan Hedman - Emil Tibblin Tomas Andgren - Per Sjöberg 3 S+1 K 130 24/26
Olof Bergström - Jan-Erik Thomasson Agneta Oppenstam - Håkan Nilsson 2 Ö-1 2 100 21/29
Mats Sjöberg - Håkan Strääf Daniel Gustafsson - Per-Inge Helmertz 3 V-1 9 100 21/29
Lars Kennethsson - Per Jansson Tatyana Trendafilova - Fredrik Jarlvik 4 S-1 K -100 16/34
Markus Hedström - Alf Dahlgren Sanna Clementsson - Fredrik Nyström 4 S-1 D -100 16/34
Johnny Petersson - Henrik Sällberg Frank Westman - Lars Ramquist 4 S-1 D -100 16/34
Urban Finnsson - Pierre Thunström Thomas Karlsson - Morgan Svensson 3 V= 9 -140 12/38
UllaBritt Goldberg - Lars Goldberg Thomas Johansson - Hans Bogeskär 3NT N-2 4 -200 8/42
Mats Pettersson - Johan Bennet Bo Sundström - Carina Sjöblom 3NT N-2 3 -200 8/42
Gunnar Elmroth - PG Eliasson Markus Bengtsson - Lars-Anders Callenberg 3NT S-2 D -200 8/42
Johan Grönkvist - Thomas Brehmer Eva Gunnarsson - Nils Åhlén 3NT S-3 D -300 3/47
Solveig Byström - Eva Czajkowski Nils-Erik Ekholm - Ingemar Henrysson 4 S-3 D -300 3/47
Mikael Westerlund - Tomas Börgesson Annette Antonsson - Jan-Olof Eriksson 3NT S-5 D -500 0/50