Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
Svenska Bridgeförbundet » SM Par Open - Final - Omgång 5 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

SM Par Open - Final - Omgång 5

Bricka 97

Sveriges Bridgeförbund, Sverige 2019.08.04

Nord giv
ingen i zon
975
K62
Kkn632
63
Kkn63
EDkn7
1087
94
ED842
109
E5
ED105
10
8543
D94
Kkn872

Optimalt kontrakt: 4 Ö= -420
 NT
N56323
S56323
Ö769108
V769108
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mikael Johansson - Kenneth Hallgren Staffan Hedman - Emil Tibblin 6 Ö-2 4 100 50/0
Dan Granberg - Marcus Hjelte Tatyana Trendafilova - Fredrik Jarlvik 6 Ö-1 D 50 47/3
Lars Kennethsson - Per Jansson Sanna Clementsson - Fredrik Nyström 6 Ö-1 4 50 47/3
UllaBritt Goldberg - Lars Goldberg Kent Hidsjö - Tony Lindblom 4 Ö+1 10 -450 26/24
Tomas Andgren - Per Sjöberg Mikael Westerlund - Tomas Börgesson 4 Ö+1 4 -450 26/24
Jan Geiborg - Jaan Heinlo Daniel Gustafsson - Per-Inge Helmertz 4 Ö+1 5 -450 26/24
Tommy Johansson - Ulf Backman Gunnar Elmroth - PG Eliasson 4 Ö+1 4 -450 26/24
Markus Bengtsson - Lars-Anders Callenberg Urban Finnsson - Pierre Thunström 5 Ö= 4 -450 26/24
Pierre Carbonnier - Håkan Tjärnemo Kjell Hedman - Christer Eriksson 4 Ö+1 3 -450 26/24
Jan Gutenwik - Linus Dahlström Torbjörn Nyberg - Bo Petersson 4 Ö+1 4 -450 26/24
Björn Sörling - Bo Roos Frank Westman - Lars Ramquist 4 Ö+1 4 -450 26/24
Markus Hedström - Alf Dahlgren Mats Pettersson - Johan Bennet 4 Ö+1 4 -450 26/24
Bo Sundström - Carina Sjöblom Nils-Erik Ekholm - Ingemar Henrysson 4 Ö+1 4 -450 26/24
Jan Selberg - Olle Wademark Thomas Karlsson - Morgan Svensson 4 Ö+1 3 -450 26/24
Solveig Byström - Eva Czajkowski Benny Olsson - Roger Nyman 4 Ö+1 4 -450 26/24
Johnny Östberg - Tommy Bergdahl Mats Sjöberg - Håkan Strääf 4 Ö+1 3 -450 26/24
Björn Alenfalk - Hans Kvick Annette Antonsson - Jan-Olof Eriksson 4 Ö+1 4 -450 26/24
Anders Landmark - Leif Lundberg Olof Bergström - Jan-Erik Thomasson 4 Ö+1 4 -450 26/24
Agneta Oppenstam - Håkan Nilsson Christian Carlsson - Sören Lennartsson 4 Ö+1 10 -450 26/24
Jan Enarsson - Torgny Carlsson Kenneth Wallin - Pasi Kallio 4 Ö+1 3 -450 26/24
Eva Gunnarsson - Nils Åhlén Henry Franzén - Bengt-Göran Olofsson 4 Ö+1 4 -450 26/24
Maria Grönkvist - Rolf Selander Hans Bengtsson - Roger Rundkvist 4 Ö+1 3 -450 26/24
Johan Grönkvist - Thomas Brehmer Ronny Ovesson Ejnell - Jan-Erik Åsmo 4 Ö+2 2 -480 3/47
Ulf Nohrén - Anders Blomé Johnny Petersson - Henrik Sällberg 4 Ö+2 7 -480 3/47
Helena Strömberg - Dan Bylund Gunnar Sjökvist - Håkan Johansson 4 Ö+2 3 -480 3/47
Pontus Silow - Erik Bergengren Thomas Johansson - Hans Bogeskär 4 Ö+2 2 -480 3/47