Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
Svenska Bridgeförbundet » SM Par Open - Final - Omgång 5 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

SM Par Open - Final - Omgång 5

Bricka 101

Sveriges Bridgeförbund, Sverige 2019.08.04

Nord giv
N-S i zon
Ekn42
kn10876
8
1052
D973
KD9
kn1064
E9
10865
52
D2
K8764
K
E43
EK9753
Dkn3

Optimalt kontrakt: 3 N= 140
 NT
N67967
S68967
Ö65475
V65475
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mikael Westerlund - Tomas Börgesson Tommy Johansson - Ulf Backman 3NT S= K 600 50/0
UllaBritt Goldberg - Lars Goldberg Hans Bengtsson - Roger Rundkvist 2 N+1 7 140 42/8
Tomas Andgren - Per Sjöberg Jan Enarsson - Torgny Carlsson 2 N+1 5 140 42/8
Björn Sörling - Bo Roos Kjell Hedman - Christer Eriksson 3 N= 10 140 42/8
Markus Hedström - Alf Dahlgren Tatyana Trendafilova - Fredrik Jarlvik 3 N= 6 140 42/8
Johnny Petersson - Henrik Sällberg Torbjörn Nyberg - Bo Petersson 3 N= 6 140 42/8
Solveig Byström - Eva Czajkowski Mats Pettersson - Johan Bennet 3 N= 6 140 42/8
Ronny Ovesson Ejnell - Jan-Erik Åsmo Mikael Johansson - Kenneth Hallgren 2 N+1 6 140 42/8
Bo Sundström - Carina Sjöblom Sanna Clementsson - Fredrik Nyström 2D V-1 Kn 100 34/16
Jan Gutenwik - Linus Dahlström Dan Granberg - Marcus Hjelte 2 Ö-1 E 50 32/18
Gunnar Sjökvist - Håkan Johansson Thomas Johansson - Hans Bogeskär 4 N-1 6 -100 19/31
Mats Sjöberg - Håkan Strääf Anders Landmark - Leif Lundberg 3NT S-1 Kn -100 19/31
Markus Bengtsson - Lars-Anders Callenberg Björn Alenfalk - Hans Kvick 3 N-1 6 -100 19/31
Thomas Karlsson - Morgan Svensson Gunnar Elmroth - PG Eliasson 4 N-1 6 -100 19/31
Frank Westman - Lars Ramquist Jan Selberg - Olle Wademark 3 N-1 3 -100 19/31
Lars Kennethsson - Per Jansson Pierre Carbonnier - Håkan Tjärnemo 3 N-1 6 -100 19/31
Urban Finnsson - Pierre Thunström Ulf Nohrén - Anders Blomé 4 N-1 6 -100 19/31
Johnny Östberg - Tommy Bergdahl Nils-Erik Ekholm - Ingemar Henrysson 4 S-1 5 -100 19/31
Agneta Oppenstam - Håkan Nilsson Jan Geiborg - Jaan Heinlo 4 N-1 D -100 19/31
Kent Hidsjö - Tony Lindblom Christian Carlsson - Sören Lennartsson 4 N-1 6 -100 19/31
Henry Franzén - Bengt-Göran Olofsson Johan Grönkvist - Thomas Brehmer 4 N-1 6 -100 19/31
Maria Grönkvist - Rolf Selander Pontus Silow - Erik Bergengren 4 N-1 D -100 19/31
Kenneth Wallin - Pasi Kallio Eva Gunnarsson - Nils Åhlén 3 S-2 6 -200 4/46
Daniel Gustafsson - Per-Inge Helmertz Benny Olsson - Roger Nyman 4 N-2 5 -200 4/46
Helena Strömberg - Dan Bylund Olof Bergström - Jan-Erik Thomasson 3 S-2 7 -200 4/46
Annette Antonsson - Jan-Olof Eriksson Staffan Hedman - Emil Tibblin 3NT N-3 4 -300 0/50