Kommande tävlingar
25/11 Rekommenderad spelhelg för SM
02/12 Malmö BKs guldtävling
30/12 Allians Guld
Rapporterade tävlingar
19/11 IAF Uppsala lagguld Rond 15
19/11 IAF Uppsala lagguld Rond 14
19/11 IAF Uppsala lagguld Rond 13
BK Falkenberg » BRIDGEVECKAN - Walters Bildelar GULD-tävling 2012-07-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Falkenberg

BRIDGEVECKAN - Walters Bildelar GULD-tävling 2012-07-17

Bricka 33

BK Falkenberg, Sverige 2012.07.17

Nord giv
ingen i zon
9876
1073
85432
D
D3
K95
D106
kn8762
Kkn105
Ekn6
Ekn97
K4
E42
D842
K
E10953

Optimalt kontrakt: 5NT Ö= -460
 NT
N33432
S33432
Ö9109911
V9109910
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Fredrik Hedesand - Ulf Aronson Jan Johansson - Sune L?bo 3NT Ö-1 5 50 38.0/0.0
Christer Winther - Lars Stenlund Thomas Samuelsson - Sten Johansson 3 Ö= E -140 36.0/2.0
Leif Olsson - Mats Pettersson Bengt Bellander - Jan Gutenwik 2 S-3 D -150 30.0/8.0
Dag Mangset - Anne Rydning Elisabeth Eide - Kjell Vidar Holm 1NT Ö+2 3 -150 30.0/8.0
Tomas Winqvist - Hans Mattsson Torgny Carlsson - Jan Enarsson 1NT Ö+2 2 -150 30.0/8.0
Arne Larsson - Magnus Eriksson Fredrik Wickstr?m - Kenneth ?sterberg 1NT Ö+2 3 -150 30.0/8.0
Pierre Carbonnier - H?kan Tj?rnemo Asle L?tken - Hege Falster 2NT V+1 3 -150 30.0/8.0
Peggy Nyholm - Urban Mentzer Kaj G?rsta - Bj?rn Sture Valen 1NT V+3 7 -180 21.0/17.0
Ove Olsson - Einar J?nsson Lennart Nilsson - Anders Nilsson 1NT Ö+3 9 -180 21.0/17.0
Per Hagberg - Lars Westerlund Gun Bellander - Klas Bellander 1NT Ö+3 5 -180 21.0/17.0
Rune Carlsson - Tony Elmroth G?ran Forss - Niclas ?rnerdal 1NT Ö+3 5 -180 21.0/17.0
Mikael Westerlund - Per Jansson Lena Petersen - Robert B?ck 3NT V= 9 -400 12.0/26.0
Morgan Svensson - Johan Arvidsson G?ran Adde - Jan Nilsson 3NT Ö= 5 -400 12.0/26.0
Michael Lemborn - Fredrik Alfredsson Villy Havasi - Per Andersson 3NT Ö= 3 -400 12.0/26.0
Peter Kennerfalk - Tommi Ramstedt Lars Kennethsson - Arne Blomqvist 3NT Ö= 3 -400 12.0/26.0
Peter Modh - Tommy Gunnarsson Eva Gunnarsson - Suzanne Lemborn 3NT Ö= 3 -400 12.0/26.0
Mats Gunnarsson - Lars-Bertil Andersson Britt-Marie Warborn - Per F?hraeus 3NT V+1 9 -430 6.0/32.0
Mats Nilsland - Mikael Rimstedt Thomas Magnusson - Arne Eriksson 2D S-3 D -500 4.0/34.0
Ingrid Petersen - Pelle Borgeke Thor Simonsen - Marianne Simonsen 2D S-4 D -800 1.0/37.0
Bj?rn Andersson - Eva Andersson Pontus Svinhufvud - Johnny Ivarsson 2D S-4 D -800 1.0/37.0