Kommande tävlingar
27/10 Allsvenskan div 2
27/10 Allsvenskan, div 2, rond 8-11
30/10 Juniorläger, höstlovet
Rapporterade tävlingar
07/10 Enköpings BS - Guldtävling
22/09 Allsvenskan, div 3 match 6:1
22/09 Allsvenskan, div 3 match 5:1
BK Falkenberg » BRIDGEVECKAN - Walters Bildelar GULD-tävling 2012-07-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Falkenberg

BRIDGEVECKAN - Walters Bildelar GULD-tävling 2012-07-17

Bricka 34

BK Falkenberg, Sverige 2012.07.17

Öst giv
N-S i zon
EK874
E3
Ekn106
83
kn92
1065
9842
Dkn10
63
9842
5
K97652
D105
KDkn7
KD73
E4

Optimalt kontrakt: 7NT S= 2220
 NT
N713131313
S713131313
Ö60000
V60000
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mats Nilsland - Mikael Rimstedt Thomas Magnusson - Arne Eriksson 7NT S= D 2220 37.0/1.0
Arne Larsson - Magnus Eriksson Fredrik Wickstr?m - Kenneth ?sterberg 7NT S= Kn 2220 37.0/1.0
Morgan Svensson - Johan Arvidsson G?ran Adde - Jan Nilsson 7 N= 5 2210 33.0/5.0
Dag Mangset - Anne Rydning Elisabeth Eide - Kjell Vidar Holm 7 S= D 2210 33.0/5.0
Tomas Winqvist - Hans Mattsson Torgny Carlsson - Jan Enarsson 7 N= D 2140 30.0/8.0
Mikael Westerlund - Per Jansson Lena Petersen - Robert B?ck 6NT S+1 D 1470 22.0/16.0
Michael Lemborn - Fredrik Alfredsson Villy Havasi - Per Andersson 6NT N+1 4 1470 22.0/16.0
Leif Olsson - Mats Pettersson Bengt Bellander - Jan Gutenwik 6NT S+1 D 1470 22.0/16.0
Mats Gunnarsson - Lars-Bertil Andersson Britt-Marie Warborn - Per F?hraeus 6NT S+1 D 1470 22.0/16.0
Ingrid Petersen - Pelle Borgeke Thor Simonsen - Marianne Simonsen 6NT S+1 D 1470 22.0/16.0
Peter Modh - Tommy Gunnarsson Eva Gunnarsson - Suzanne Lemborn 6NT N+1 4 1470 22.0/16.0
Per Hagberg - Lars Westerlund Gun Bellander - Klas Bellander 6NT S+1 D 1470 22.0/16.0
Fredrik Hedesand - Ulf Aronson Jan Johansson - Sune L?bo 6 S+1 D 1460 8.0/30.0
Peggy Nyholm - Urban Mentzer Kaj G?rsta - Bj?rn Sture Valen 6 N+1 5 1460 8.0/30.0
Ove Olsson - Einar J?nsson Lennart Nilsson - Anders Nilsson 6 S+1 D 1460 8.0/30.0
Bj?rn Andersson - Eva Andersson Pontus Svinhufvud - Johnny Ivarsson 6 S+1 2 1460 8.0/30.0
Pierre Carbonnier - H?kan Tj?rnemo Asle L?tken - Hege Falster 6 N+1 5 1460 8.0/30.0
Christer Winther - Lars Stenlund Thomas Samuelsson - Sten Johansson 6 N+1 D 1460 8.0/30.0
Rune Carlsson - Tony Elmroth G?ran Forss - Niclas ?rnerdal 6 S+1 D 1460 8.0/30.0
Peter Kennerfalk - Tommi Ramstedt Lars Kennethsson - Arne Blomqvist 4 N+3 7 710 0.0/38.0