Kommande tävlingar
25/06 Ölandsveckan 2018 - Kval dag 1
28/06 Ölandsveckan 2018 - A-final, d
29/06 Ölandsveckan 2018 - A-final, s
Rapporterade tävlingar
19/05 Guld-IAF
04/05 Rekryteringsträff
28/04 Laholmsguldet
BK Falkenberg » BRIDGEVECKAN - Walters Bildelar GULD-tävling 2012-07-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Falkenberg

BRIDGEVECKAN - Walters Bildelar GULD-tävling 2012-07-17

Bricka 32

BK Falkenberg, Sverige 2012.07.17

Väst giv
Ö-V i zon
EKkn943
1087
104
43
D
K643
EKkn875
75
102
kn952
D963
E98
8765
ED
2
KDkn1062

Optimalt kontrakt: 5D V-1 200
 NT
N1032106
S1033106
Ö210926
V210926
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Per Hagberg - Lars Westerlund Lena Petersen - Robert B?ck 4D N+1 6 690 38.0/0.0
G?ran Adde - Jan Nilsson Fredrik Hedesand - Ulf Aronson 5D N= E 650 36.0/2.0
Mikael Westerlund - Per Jansson Pierre Carbonnier - H?kan Tj?rnemo 4 N+1 6 450 19.0/19.0
Asle L?tken - Hege Falster Villy Havasi - Per Andersson 4 N+1 6 450 19.0/19.0
Morgan Svensson - Johan Arvidsson Kaj G?rsta - Bj?rn Sture Valen 5 N= 3 450 19.0/19.0
Michael Lemborn - Fredrik Alfredsson Bj?rn Andersson - Eva Andersson 4 N+1 6 450 19.0/19.0
Pontus Svinhufvud - Johnny Ivarsson Peter Kennerfalk - Tommi Ramstedt 4 N+1 6 450 19.0/19.0
Lars Kennethsson - Arne Blomqvist Elisabeth Eide - Kjell Vidar Holm 5 N= 6 450 19.0/19.0
Leif Olsson - Mats Pettersson Torgny Carlsson - Jan Enarsson 4 N+1 3 450 19.0/19.0
Dag Mangset - Anne Rydning Thomas Magnusson - Arne Eriksson 4 N+1 6 450 19.0/19.0
Tomas Winqvist - Hans Mattsson Ingrid Petersen - Pelle Borgeke 4 N+1 2 450 19.0/19.0
Fredrik Wickstr?m - Kenneth ?sterberg G?ran Forss - Niclas ?rnerdal 4 N+1 2 450 19.0/19.0
Britt-Marie Warborn - Per F?hraeus Thor Simonsen - Marianne Simonsen 4 S+1 9 450 19.0/19.0
Bengt Bellander - Jan Gutenwik Ove Olsson - Einar J?nsson 5 S= E 450 19.0/19.0
Eva Gunnarsson - Suzanne Lemborn Gun Bellander - Klas Bellander 4 N+1 2 450 19.0/19.0
Peter Modh - Tommy Gunnarsson Thomas Samuelsson - Sten Johansson 4 S+1 3 450 19.0/19.0
Christer Winther - Lars Stenlund Jan Johansson - Sune L?bo 4 N+1 6 450 19.0/19.0
Rune Carlsson - Tony Elmroth Mats Gunnarsson - Lars-Bertil Andersson 4 N+1 3 450 19.0/19.0
Arne Larsson - Magnus Eriksson Mats Nilsland - Mikael Rimstedt 5D V-1 E 200 2.0/36.0
Lennart Nilsson - Anders Nilsson Peggy Nyholm - Urban Mentzer 4 V-1 E 100 0.0/38.0