Seniorbridge
par hcp
Tisdag hcp
Tisdagsbridge 1/10
Tisdag partävling barometer
Tisdagsbridge omg 4
Tisdag
Tisdagstävling HCP
Partävling
Simultantävling
Tisdagstävling
SIMULTAN
PriBri Tisdag med hcp simultan
KM 4
Simultan
Partävling v 40 tisdag Simultan
Par
Spadergruppen
Partävling m/hcp
tisdagsbridge m hcp
Tisdag, Fortsättningskurs
Helsingborgsligan 2019-2020
Poängtävling
Helsingborgsligan 2019-10-01 IMP 1:a halvlek
Helsingborgsligan 2019-10-01 IMP 2:a halvlek
Partävling med hcp
Fast speldag i DM-lag
damtävling 24 brickor
Rutergruppen
Onsdag em hcp Föranmälan
Onsdagstävling HCP
Eftermiddagsbridge - hcp
Onsdagsbridge Hcp
Onsdag BBK
Onsdag hcp
Onsdag partävling
Pro-Am-tävling
Onsdag, partävling (HCP + Scratch)
Onsdag partävling med hcp Max 54 par TL Adam
Partävling, nat hcp
partävling KM - omgång 3
Torsdag Simultan
Partävling Romelebridge med HCP
Torsdag, partävling (HCP + Scratch)
Torsdagstävling 18 brickor hcp
Par hcp
Torsdagstävling
MDBK ht 6 - 2019
Partävling Hcp pris
Torsdag
Torsdagstävling med handikapp
Torsdagsbridge
Partävling med Hcp
Torsdagsbridge (HCP)
Barometer
Trivselfyrmannaligan 1:1
Torsdag, mindre rut. med hcp
Partävling v 40 torsdag
Höstsilver BBK 3 okt
Klövergruppen
Barometer För extra goa mackor anmälan senast 12.00 onsdag
Torsdagsbridge 2
torsdagsbridge
Kristianstadsligan
Spelträning
Torsdag kv barometer
Torsdag NS/MS hcp
Trivselfyrmannaligan 1:2
Tysklandskryssn 6 okt -utresa 1
Tysklandskryss 6 okt- hemresa Hcp
Söndag, partävling (HCP + Scratch)
Söndag partävling med hcp Max 54 par TL Adam
Klövergruppen Dag
Partävling KM HCP
Måndag partävling med hcp Max 54 par TL Anders
Partävling med Hcp / eftermiddag
Årsmöte 18.00, Partävling hcp
Måndag
Höstbridge på Bäckagården, Skanör
Måndagstävling 24 brickor hcp
Måndagstävling med handikapp
Måndag med hkp
Måndagstävling
Höstsilver
Lilla Serien 5
INGET SPEL
Hjärtergruppen
Måndagsbridge
Måndag, partävling (HCP + Scratch)
Partävling KM2
Måndag hcp 24 brickor
Lilla Serien 6
partävling
Tisdagsbridge 8/10
Tisdagsbridge omg 5
V Bjäre Special 2 (8) Tisdag
Toto 2
Tisdagsbridge
PriBri Tisdag med hcp
Partävling HCP
Partävling v 41 tisdag
Örestad 1920 omgång 2
Internligan 2019-10-08 IMP 1:a halvlek
Internligan 2019-10-08 IMP 2:a halvlek
V Bjäre Special HCP Onsdag 2 (8)
Eftermiddagsbridge - scratch
Söderslättsserien div I 2:1
Söderslättsserien div I 2:2
Onsdag partävling med hcp Max 54 par TL Gun
Intern 4-mannaserie okt 2019 - febr 2020 6 mån
Torsdag hcp
Partävling Romelebridge
torsdagstävling 18 brickor hcp
Månadstävling hcp
MDBK ht 7 - 2019
torsdag 20191010
Österlenligan 2:1
Torsdag, trivselbridge ca 20 brickor med hcp
Partävling v 41 torsdag
Klubbmästerskap 2 av 4
Torsdagsbridge 10/10
Torsdag partävling med hcp 18 brickor TL Anders
Torsdagsbride
Partävling BBK
Österlenligan 2:2
HÖSTFEST
The WEEKEND Bridge på Grand
höstfest 11 OKT.
WEEKEND Mix barometer
WEEKEND Open barometer
Måndag partävling med hcp Max 54 par TL Gun
Måndagstävling 24 brickor
Partävling handicap
Klubbmatch BK Sekvens-Svedala BK
Partävling hcp
Partävling KM3
Månadstävling
Fast speldag i Skåneserien
Tisdagsbridge 15/10
Tisdag partävling
Tisdagsbridge omg 6
V Bjäre Special 3 (8) Tisdag
Mårtenstävling 1 av 3
Trivselkväll
PriBri Tisdag med hpc
Månadstävling Scratch
Partävling v 42 tisdag
Bronstävling
Helsingborgsligan 2019-10-15 IMP 2:a halvlek
Damtävling 24 brickor
V Bjäre Special HCP Onsdag 3 (8)
Söderslättsserien div II 2:1
Söderslättsserien div II 2:2
partävling handikapp
Tyskland
Oktoberbarometer
Simultantävling ht 8 - 2019
Partävling Mårtenstävling 1
Partävling v 42 torsdag
Torsdagsbridge 17/10
Simultantävling med hcp
Tupp 1 BBK
KM - Par
Öppet klubbmästerskap, silvertävling start 09.30, minst 42 brickor
Klubbmästerskap 2019
Simultantävling SBF på Bäckagården, Skanör
Måndagstävling 24 brickor Simultan
Anktävling omg 1
Partävling, simultantävling
Elitserien 2019-2020, rond 2:1
Partävling KM 4
Elitserien 2019-2020, rond 2:2
Tisdagsbridge 22/10
Tisdagsbridge omg 7
V Bjäre Special 4 (8) Tisdag
Mårtenstävling 2 av 3
KM - omgång 2
Partävling v 43 tisdag HÖSTSILVER
Tisdag, Nybörjarkurs
Mårtenstävling I
Klubbmatch mot Åhus (i Kristianstad)
KM mixed, kval till DM mixed, föranmälan
V Bjäre Special HCP Onsdag 4 (8)
Söderslättsserien div III 2:1
Söderslättsserien div III 2:2
Partävling Höstsilver
MDBK ht 9 - 2019
Partävling Mårtenstävling 2
Mårtenstävling 1 av 2
Torsdagsbridge 24/10
Österlenligan 3:1
Partävling v 43 torsdag
Höstsilver - Partävling med hcp
Tupp 2 BBK
Österlenligan 3:2
SPF DM 2019
Höstfest med Silvertävling
Strandbaden 1 A
Strandbaden 1 B
Strandbaden 1 C
Strandbaden Extratävling
Strandbaden 2 A
Strandbaden 2 B
Strandbaden 2 C
Partävling med hcp Årsmöte
Månadstävling Måndag
Anktävling omg 2
Måndagstävling - höstsilver
Lilla Serien 7
Måndag hcp 24 brickor, höstsilver
Lilla Serien 8
partävling, handikapp
Tisdagsbridge 29/10
Strandbaden 3 A
Strandbaden 3 B
Strandbaden 3 C
Tisdagsbridge omg 8
Torstens Memorial Tisdag Barometer
Mårtenstävling 3 av 3
Sponsortävling
Simultan/Månadstävling Tisdag
PriBri Tisdag med hcp Simultan
Fenixserien - lagspel bricka 1_14
Mårtenstävling II
Lundaligan, div 3 o 4
Proam Barometer 19/10
Proam 2 C Barometer 19/10
Proam 5 Barometer 19/10
Proam 7 Barometer 19/10
Proam 9 Barometer 19/10
Trivselbridge Falkenberg Strandbad Total
Fenixserien - lagspel bricka 15_28
Torstens Memorial onsdag HCP
Öppet KM Mixed kval till DM-final
Partävling Mårten
Lundaligan, div 1 o 2
Barometer hcp
Simultantävling dagtid
Mårtenstävling ht 10 - 2019
Torsdagsbridge 31/10
Månadstävling Torsdag
Mårtenstävling 1
Partävling v 44 torsdag
Mårtenstävling 2 av 2
Mårtenstävling med hcp
DM-kval för mixed par
Torsdag kv barometer, höstsilver
Fast speldag i DM-lag, kvalserie
Allsvenskan division 4 ANMÄLAN här senast 31/10