Kommande tävlingar
26/07
SM Par Dam - Omgång 1
26/07
SM Par Dam - Omgång 2
26/07
SM Par Dam - Omgång 3
Rapporterade tävlingar
17/07
Falkenbergsveckans Guldpar Ons
05/07
BK Björken Guld
28/06
Ölandsveckan 2024 A-final - Om
Hem
Information
Bli medlem
Kansli/Kontaktinformation
Bridgens Dag
Disciplinnämnden
Förslag Spader
Förtjänsttecken
Forum
Länkar
Hjärtstartare
Prislistor, banner
Registrera I-medlemmar
Regler och bestämmelser
Sitekarta
Spader - versionshistorik
Styrelsen
Vanliga frågor (FAQ)/Manual Spader
Ladda upp filer
Dokument, blanketter och filer
Medlem
MK informerar
Filmklipp
Budproblemet
Fotoalbum
Hjärtstartare
Juniorer
Materialcentralen
Medlemsavgift
Medlem på nätet
SysKon
Profilen
Sök medlem
Årets Klubbledare
You Tube
Tidningen Bridge
Tävling
TK Informerar
Kalender
Allsvenskan
Bridge på Internet
Bridgefestival
EM
Guldtävlingar/Spelprogram
JNM
Juniorfonden
Juniorer
Lagboken
Medaljer EM/VM/OS/WMSG
Landslag
Lagkommissionen
Nya Mästare
NM
Regler och Bestämmelser
SM-finaler/finalplatsfördelningar
Svenska Cupen
Stena Line Cup
SM-Lag
Spel för mindre rutinerade
Simultantävlingar
Svenska Mästare
Tävlingsledare
Tävlingsledare, Elit
Veckans Giv
VM
WMSG/OS
Utbildning
Om utbildning
Arrangera provbridge
Bridgemate
Bridgekurser
Bridgelärare
Kommande utbildningar
Klubbfunktionär
Lär Dig Spela Bridge
Minikurser
Material för nybörjarkurser
Rekryten
Ruter
SISU
Spader
Teckenspråkslexikon
Tävlingsledare
Utbildningsplan
Ruter
Kalender
Sök
Sydöstra Sveriges BF
»
DM-lag, Storserien
»
2018
»
Storserien 2018
»
Rond 1
DM-lag, Storserien 2018
Storserien 2018
Rond 1
Plac
Lag
Kapten
Ronder
V-O-F
Imp
Kvot
VP
1
C2 Samuelsson
Evert Samuelsson [7193]
1
1-0-0
68 - 10
6.800
19.85
2
D3 Moquist
Lars Moquist [9743]
1
0-1-0
53 - 25
2.120
16.42
3
B1 Sigvardsson
Bernt Sigvardsson [628]
1
0-1-0
34 - 10
3.400
15.74
4
B2 Stagge
Thomas Winther [3522]
1
0-1-0
30 - 12
2.500
14.6
5
A1 Falk
Bo Falk [725]
1
0-1-0
39 - 22
1.773
14.39
6
D1 Singvall
Johan Singvall [94331]
1
0-1-0
52 - 39
1.333
13.52
7
C1 Sjökvist
Gunnar Sjökvist [10488]
1
0-0-1
36 - 28
1.286
12.29
8
B3 Kusinerna från landet
Marie Johansson [17265]
1
0-0-1
36 - 31
1.161
11.48
9
A5 Backensved
Rosita Backensved [718]
1
0-0-1
32 - 31
1.032
10.31
10
C3 Arvidsson
Johan Arvidsson [12298]
1
0-0-1
42 - 41
1.024
10.31
11
C5 Svahn
Agneta Svahn [626]
1
0-0-1
41 - 42
0.976
9.69
12
A3 M.Carlsson
Michael Carlsson [88532]
1
0-0-1
31 - 32
0.969
9.69
13
B5 Nyboda
Göte Nissinen [54063]
1
0-0-1
31 - 36
0.861
8.52
14
C4 Pias pojkar
Pia Olofsson [599]
1
0-0-1
28 - 36
0.778
7.71
15
D4 Malmgren
Hans Malmgren [41120]
1
0-0-1
39 - 52
0.750
6.48
16
A4 Zambesi
Anette Styrlin [45840]
1
0-0-1
22 - 39
0.564
5.61
17
A2 Hagman
Kenneth Hagman [748]
1
0-0-1
12 - 30
0.400
5.4
18
B4 Matti
Matti Johansson [938]
1
0-0-1
10 - 34
0.294
4.26
19
D5 Fredriksson
Micael Fredriksson [1017]
1
0-0-1
25 - 53
0.472
3.58
20
D2 Nilsson
Göran Nilsson [8484]
1
0-0-1
10 - 68
0.147
0.15
Rond 1
20/1 09,00-10,00 10,05-11,05
IMP 1
IMP 2
IMP Tot
VP
A1 Falk
-
A4 Zambesi
7 - 22
32 - 0
39 - 22
14.39 - 5.61
A3 M.Carlsson
-
A5 Backensved
7 - 15
24 - 17
31 - 32
9.69 - 10.31
B1 Sigvardsson
-
B4 Matti
12 - 7
22 - 3
34 - 10
15.74 - 4.26
B3 Kusinerna från landet
-
B5 Nyboda
12 - 23
24 - 8
36 - 31
11.48 - 8.52
C1 Sjökvist
-
C4 Pias pojkar
25 - 12
11 - 16
36 - 28
12.29 - 7.71
B2 Stagge
-
A2 Hagman
18 - 3
12 - 9
30 - 12
14.6 - 5.4
C3 Arvidsson
-
C5 Svahn
6 - 27
36 - 14
42 - 41
10.31 - 9.69
D2 Nilsson
-
C2 Samuelsson
0 - 28
10 - 40
10 - 68
0.15 - 19.85
D3 Moquist
-
D5 Fredriksson
19 - 14
34 - 11
53 - 25
16.42 - 3.58
D1 Singvall
-
D4 Malmgren
28 - 17
24 - 22
52 - 39
13.52 - 6.48
Sök i Spader
Distrikten
Förbundet
Bohuslän-Dals
Dalabridgen
Gotlands
Gävleborgs
Göteborgs
Hallands
Jämtland-Härjedalens
Jönköpings läns
Medelpads
Mälardalens
Norrbottens
Skånes
Stockholms
Sydöstra Sveriges
Upplands
Värmland-Dals
Västerbottens
Västergötlands
Ångermanlands
Örebro läns
Östra Mellansvenska
Svenska Bridgeförbundet, Karlsgatan 28, 703 41, Örebro, Tel: +46 (0)19-277 24 80