Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
Växjöbridgen » Silverligan våren 2019 » Våren 2016 » Division I [Ruter-startlista] [Ruter-flyttschema] [PDF]
Silverligan våren 2019 Våren 2016, Division I
Silverliga Hösten 2015

PlacLagKaptenRonderV-O-FImpKvotVP
1 Sprängdeg Gabor Barath [916] 14 9-4-1 510 - 277 1.841 260
2 Konga Håkan Johansson [12954] 14 5-6-3 487 - 407 1.197 227
3 Ingebud Inge Magnusson [7398] 14 5-6-3 407 - 360 1.131 222
4 Bretz Bengt Lennartsson [84336] 14 5-3-6 375 - 328 1.143 213
5 Bogdan Bogdan Nowacki [15806] 14 4-3-7 376 - 407 0.924 202
6 Svahn Agneta Svahn [626] 14 4-5-5 339 - 387 0.876 200
7 Stenkul Bertil Karlsson [43531] 14 3-6-5 401 - 453 0.885 199
8 Felldin Per Andreasson [84676] 14 3-3-8 265 - 541 0.490 146

Rond 1 21 januari IMPVP
Bogdan - Felldin 51 - 22 22 - 8
Ingebud - Sprängdeg 16 - 14 15 - 15
Bretz - Svahn 18 - 33 11 - 19
Stenkul - Konga 23 - 20 16 - 14
 
Rond 2 21 januari IMPVP
Ingebud - Bogdan 21 - 50 8 - 22
Bretz - Felldin 73 - 5 25 - 0
Konga - Sprängdeg 63 - 30 23 - 7
Svahn - Stenkul 38 - 50 12 - 18
 
Rond 3 4 februari IMPVP
Bretz - Ingebud 34 - 12 20 - 10
Konga - Bogdan 34 - 29 16 - 14
Svahn - Felldin 42 - 18 21 - 9
Stenkul - Sprängdeg 8 - 67 2 - 25
 
Rond 4 4 februari IMPVP
Konga - Bretz 44 - 26 19 - 11
Svahn - Ingebud 16 - 17 15 - 15
Sprängdeg - Bogdan 28 - 2 21 - 9
Felldin - Stenkul 32 - 20 18 - 12
 
Rond 5 18 februari IMPVP
Svahn - Konga 22 - 40 11 - 19
Sprängdeg - Bretz 49 - 27 20 - 10
Felldin - Ingebud 36 - 38 15 - 15
Stenkul - Bogdan 37 - 32 16 - 14
 
Rond 6 18 februari IMPVP
Sprängdeg - Svahn 50 - 3 25 - 4
Felldin - Konga 10 - 47 6 - 24
Bogdan - Bretz 5 - 26 10 - 20
Ingebud - Stenkul 31 - 13 19 - 11
 
Rond 7 3 mars IMPVP
Felldin - Sprängdeg 6 - 53 4 - 25
Bogdan - Svahn 41 - 3 24 - 6
Ingebud - Konga 37 - 22 19 - 11
Stenkul - Bretz 12 - 33 10 - 20
 
Rond 8 3 mars IMPVP
Bogdan - Felldin 5 - 22 11 - 19
Ingebud - Sprängdeg 24 - 42 11 - 19
Bretz - Svahn 18 - 11 16 - 14
Stenkul - Konga 26 - 41 11 - 19
 
Rond 9 17 mars IMPVP
Ingebud - Bogdan 59 - 20 25 - 5
Bretz - Felldin 8 - 20 12 - 18
Konga - Sprängdeg 27 - 30 14 - 16
Svahn - Stenkul 32 - 26 16 - 14
 
Rond 10 17 mars IMPVP
Bretz - Ingebud 40 - 31 17 - 13
Konga - Bogdan 33 - 33 15 - 15
Svahn - Felldin 36 - 17 20 - 10
Stenkul - Sprängdeg 41 - 34 16 - 14
 
Rond 11 31 mars IMPVP
Konga - Bretz 25 - 36 12 - 18
Svahn - Ingebud 21 - 15 16 - 14
Sprängdeg - Bogdan 31 - 20 18 - 12
Felldin - Stenkul 21 - 50 8 - 22
 
Rond 12 31 mars IMPVP
Svahn - Konga 32 - 27 16 - 14
Sprängdeg - Bretz 30 - 7 21 - 9
Felldin - Ingebud 5 - 50 4 - 25
Stenkul - Bogdan 49 - 34 19 - 11
 
Rond 13 14 april IMPVP
Sprängdeg - Svahn 26 - 14 18 - 12
Felldin - Konga 32 - 42 13 - 17
Bogdan - Bretz 30 - 6 21 - 9
Ingebud - Stenkul 15 - 25 13 - 17
 
Rond 14 14 april IMPVP
Felldin - Sprängdeg 19 - 26 14 - 16
Bogdan - Svahn 24 - 36 12 - 18
Ingebud - Konga 41 - 22 20 - 10
Stenkul - Bretz 21 - 23 15 - 15
 
Svenska Bridgeförbundet, Karlsgatan 28, 703 41, Örebro, Tel: +46 (0)19-277 24 80