Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
Växjöbridgen » Silverligan våren 2019 » Våren 2016 » Division II [Ruter-startlista] [Ruter-flyttschema] [PDF]
Silverligan våren 2019 Våren 2016, Division II
Silverligan Hösten 2015

PlacLagKaptenRonderV-O-FImpKvotVP
1 Göran Göran Magnusson[1123] 14 10-3-1 636 - 235 2.706 294
2 Hovmantorp Lars-Gunnar Björn [867] 14 6-5-3 525 - 358 1.466 239
3 Lammhult Glenn Nilsson [977] 14 5-5-4 475 - 455 1.044 216
4 Bengt Bengt Bengtsson [11264] 14 5-4-5 410 - 443 0.926 202
5 Gun Gun Hammarstedt [19791] 14 4-6-4 444 - 494 0.899 199
6 Silverfiskarna Bernt Johansson [35204] 14 5-4-5 390 - 452 0.863 199
7 Falco Lars Collskog [47013] 14 2-3-9 310 - 495 0.626 165
8 Roger Roger Nilsson [19776] 14 2-4-8 308 - 566 0.544 148

Rond 1 21 januari IMPVP
Falco - Göran 10 - 50 5 - 25
Gun - Hovmantorp 16 - 49 7 - 23
Bengt - Roger 37 - 31 16 - 14
Silverfiskarna - Lammhult 17 - 48 7 - 23
 
Rond 2 21 januari IMPVP
Gun - Falco 22 - 27 14 - 16
Bengt - Göran 19 - 50 7 - 23
Lammhult - Hovmantorp 37 - 34 16 - 14
Roger - Silverfiskarna 24 - 64 5 - 25
 
Rond 3 4 februari IMPVP
Bengt - Gun 45 - 37 17 - 13
Lammhult - Falco 36 - 12 21 - 9
Roger - Göran 20 - 45 9 - 21
Silverfiskarna - Hovmantorp 24 - 10 18 - 12
 
Rond 4 4 februari IMPVP
Lammhult - Bengt 58 - 13 25 - 4
Roger - Gun 17 - 52 6 - 24
Hovmantorp - Falco 26 - 25 15 - 15
Göran - Silverfiskarna 60 - 16 25 - 4
 
Rond 5 18 februari IMPVP
Roger - Lammhult 61 - 48 18 - 12
Hovmantorp - Bengt 51 - 34 19 - 11
Göran - Gun 53 - 26 22 - 8
Silverfiskarna - Falco 32 - 19 18 - 12
 
Rond 6 18 februari IMPVP
Hovmantorp - Roger 22 - 20 15 - 15
Göran - Lammhult 41 - 26 19 - 11
Falco - Bengt 9 - 34 9 - 21
Gun - Silverfiskarna 37 - 26 18 - 12
 
Rond 7 3 mars IMPVP
Göran - Hovmantorp 16 - 14 15 - 15
Falco - Roger 40 - 11 22 - 8
Gun - Lammhult 30 - 30 15 - 15
Silverfiskarna - Bengt 25 - 30 14 - 16
 
Rond 8 3 mars IMPVP
Falco - Göran 16 - 22 14 - 16
Gun - Hovmantorp 38 - 45 14 - 16
Bengt - Roger 34 - 10 21 - 9
Silverfiskarna - Lammhult 41 - 31 17 - 13
 
Rond 9 17 mars IMPVP
Gun - Falco 43 - 25 19 - 11
Bengt - Göran 8 - 46 6 - 24
Lammhult - Hovmantorp 10 - 47 6 - 24
Roger - Silverfiskarna 5 - 25 10 - 20
 
Rond 10 17 mars IMPVP
Bengt - Gun 42 - 30 18 - 12
Lammhult - Falco 40 - 24 19 - 11
Roger - Göran 8 - 64 2 - 25
Silverfiskarna - Hovmantorp 0 - 84 0 - 25
 
Rond 11 31 mars IMPVP
Lammhult - Bengt 22 - 22 15 - 15
Roger - Gun 17 - 21 14 - 16
Hovmantorp - Falco 65 - 29 24 - 6
Göran - Silverfiskarna 26 - 16 17 - 13
 
Rond 12 31 mars IMPVP
Roger - Lammhult 45 - 39 16 - 14
Hovmantorp - Bengt 16 - 31 11 - 19
Göran - Gun 40 - 53 12 - 18
Silverfiskarna - Falco 59 - 17 25 - 5
 
Rond 13 14 april IMPVP
Hovmantorp - Roger 59 - 11 25 - 4
Göran - Lammhult 56 - 0 25 - 2
Falco - Bengt 41 - 27 18 - 12
Gun - Silverfiskarna 27 - 28 15 - 15
 
Rond 14 14 april IMPVP
Göran - Hovmantorp 67 - 3 25 - 1
Falco - Roger 16 - 28 12 - 18
Gun - Lammhult 12 - 50 6 - 24
Silverfiskarna - Bengt 17 - 34 11 - 19
 
Svenska Bridgeförbundet, Karlsgatan 28, 703 41, Örebro, Tel: +46 (0)19-277 24 80